THY uçağı pistten çıktı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı Katmandu Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra pistten çıktı. Kazada bir yolcu yaralandı.

THY uçağı pistten çıktı

Türk Hava Yolları'nın Airbus A330 tipi TC-JOC kuyruk tescilli TK-726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı, dün akşam saat 20.25 sıralarında 223 yolcusuyla Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. THY uçağı Katmandu Havalimanı'na inişinden kısa bir süre sonra pistten çıktı. Kazada bir yolcu hafif yaralanarak hastaneye sevk edilirken, uçakta bulunan diğer yolcular uçaktan tahliye edilip terminale alındı. Bu anlar yolcular tarafından görüntülendi. Görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

1/ 7
THY uçağı pistten çıktı

UÇAKTA BÜYÜK ÇAPTA HASAR OLUŞTU

Kazanın ardından uçakta önemli miktarda hasar oluştuğu, pistin de kaygan olduğu öğrenildi.

2/ 7
THY uçağı pistten çıktı

"YOLCULARIMIZ VE UÇUŞ EKİBİMİZ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE TAHLİYE EDİLEREK TERMİNALE ALINMIŞTIR"

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç resmi twitter adresinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

3/ 7
THY uçağı pistten çıktı

"Yolcularımız ve uçuş ekibimiz güvenli bir şekilde tahliye edilerek terminale alınmıştır. Olayda bir yolcumuz hafif yaralanmış hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Uçağın bulunduğu bölgeden çekilmesi için gerekli tedbirler alınmış ve çalışma başlamıştır. Olayın nasıl meydana geldiği yapılacak teknik incelemenin ardından belirlenecektir."

4/ 7