THY in düşen uçağına ödül

Hollanda'da düşen ve 9 kişinin ölümüne sebep olan kazanın fotoğrafı ödül kazandı.

THY
in düşen uçağına ödül

THY'nin Hollanda'da düşen ve 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın fotoğrafını çeken Maarten van Hoffman ödül kazandı. Gümüş kamera yarışmasında, kokpitten çekilen ve pist yakınındaki enkazın da yer aldığı fotoğraf ikincilik ödülüne layık görüldü.

1/ 7
THY
in düşen uçağına ödül

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Amsterdam seferini yaparken geçen yıl 25 Şubat'ta Schiphol Havaalanı'na inişe geçtiği sırada düşen "Tekirdağ" uçağının kazadan sonra havaalanına inen başka uçaklardan görünümü, Hollanda'nın en saygın ve en büyük haber fotoğrafı yarışması "Gümüş Kamera 2009 Yarışması"nda ikincilik ödülüne layık görüldü.

2/ 7
THY
in düşen uçağına ödül

Maarten van Hoffmann tarafından çekilen fotoğraf, THY uçağının enkazını, kazadan sonra günlerce aynı yönden havaalanına inişe geçen uçak pilotlarının görmek zorunda olmasına tanıklık ediyor.

3/ 7
THY
in düşen uçağına ödül

1949 yılından bu yana Hollanda Foto Muhabirleri Derneği (Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten - NVF) tarafından düzenlenen "Gümüş Kamera Fotoğraf Yarışmasında" 8 dalda dereceye giren fotoğraflar ülkenin önemli merkezlerinde yıl boyunca sergileniyor.

4/ 7