THYnin yeni üniformaları

THY, yer işletme personelinin üniformaları için de modacı Faruk Saraç'la anlaştı

THYnin yeni üniformaları

Türk Hava Yolları (THY) 3 yıl önce Cemil İpekçi’nin tasarladığı, yer işletme çalışanlarının kıyafetlerini değiştiriyor. Uçuş ekibinin üniformalarını geçtiğimiz yıl yenileyen THY, yer işletme personelinin üniformaları için de modacı Faruk Saraç’la anlaştı.

1/ 20
THYnin yeni üniformaları

Faruk Saraç’ın Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’da 18 Şubat’ta gerçekleştireceği defile öncesi yeni kıyafetleri ilk kez Türkiye’nin en çok izlenen havacılık ve turizm programı Airport görüntüledi.

2/ 20
THYnin yeni üniformaları

Dört ay önce teklif alan ve çalışmalara hemen başlayan Faruk Saraç, Türkiye’nin güzide kuruluşlarından biri olan Türk Hava Yolları’ndan böyle bir teklif almasının kendisini çok gururlandırdığını söyledi. Kıyafetlerde sadelik ve şıklığın hakim olduğunu belirten Faruk Saraç bu işi para için yapmadığını kendisinden önceki modacılar gibi kıyafetlere farklı bir yorum getirdiğini aktardı.

3/ 20
THYnin yeni üniformaları

Çok zengin bir koleksiyon hazırladığını, pardösü ve kabanda dahi 7 ayrı model yaptığını ifade eden Saraç, personelin hangi modeli beğenirse onu giyeceğinin altını çizdi. Saraç, “Kıyafetlerin uygun olan her yerine THY logosunu koydum çünkü üniforma şirketin kurumsal kimliğinin tamamlayıcısıdır. İmaj dediğimiz şey logonun kullanımı ile olur” şeklinde konuştu.

4/ 20