Trafik sorununa bir neşter daha !

Trafik sorununa bir neşter daha !

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ardından trafik sorununa ikinci neşteri Avrasya Tüneli ile vuracaklarını söyleyen Ulaştırma Bakanı Arslan, günde 120 bin araç beklediklerini dile getirdi.

1/ 16
Trafik sorununa bir neşter daha !

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, darbe girişimine rağmen yatırımların hız kesmediğine dikkat çekerken, 3’üncü köprünün ardından yıl bitmeden Avrasya Tüneli’ni de açacaklarını söyledi.

2/ 16
Trafik sorununa bir neşter daha !

Habertürk'te yeralan habere göre Avrasya Tüneli'nin, planlanandan 7 ay önce 20 Aralık’ta açılacağını kaydeden Arslan, projenin şehir merkezindeki trafik sıkışıklığını engelleyeceğini ifade etti. Arslan, geçiş ücretinin 12 TL+KDV olacağını söyledi. Arslan, İstanbul Boğazı’nın altından geçen tünel ve yaklaşım yollarındaki çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını vurgulayarak, proje için 24 saat 8 ayrı şantiyede çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti.

3/ 16
Trafik sorununa bir neşter daha !

GEÇİŞ ÜCRETİ 12 TL+KDV

Arslan, projenin yaklaşım yollarının da iyileştirilip genişletildiğini, kavşakların düzenlendiğini ve uygun yaya geçitleri yapıldığını anlattı. Arslan, projenin planlanandan 7 ay önce hizmete sokulacağını ifade ederken, “Şu anda Boğaz geçişinde trafik yükünü taşıyan iki köprünün yükünü hafifletecek Avrasya Tüneli’nden, günde ortalama 120 bin aracın geçmesi bekleniyor” dedi. Arslan, geçiş ücretinin otomobiller için 12 TL+KDV olacağını söyledi.

4/ 16