Trenin vagonları kopunca...

Sapanca İstasyonuna gelen trenin vagonları kopunca, onlarca yolcu ölümden döndü.

Trenin vagonları kopunca...

Adapazarı tren garından saat 11.20'de hareket eden 11609 sefer sayılı 'Adapazarı-Haydarpaşa' ekspresi yolcuları ile birlikte saat 11.40'da Sapanca İstasyonuna geldi. Buradaki yolcuları da alıp hareket eden trenin lokomotifinin arkasındaki ilk vagon ile ikinci vagon arasındaki bağlantı ve kablolar koptu.

1/ 9
Trenin vagonları kopunca...

Arkadaki 5 vagon istasyonda kalırken, durumun farkında olmayan makinistin kullandığı lokomotif, tek vagonla yola çıktı. Perondaki görevlilerin olayı telsizle bildirdiği makinist 1 kilometre sonra tek vagon ile beraber durdu. Olayın şokunu yaşayan makinist istasyona geri döndü. Arifiye Onarım Şefliği'nden gelen ekip vagonlar arasında kopan bağlantıyı onardı ve tren 12.40 itibari ile tekrar yola çıktı.

2/ 9
Trenin vagonları kopunca...

YOLCULAR TEPKİLİ

Yaşanan olay sırasında tren yolcuları büyük korku ve endişe yaşadı. Ara bağlantının istasyonda kopmasının büyük bir şans olduğunu belirten yolcular, sorumlular hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.

3/ 9
Trenin vagonları kopunca...

Olayla ilgili olarak Adapazarı Gar Müdürlüğü soruşturma başlattı. Vagonlar arasındaki demir bağlantının nasıl ve neden koptuğunun yanı sıra onarım ve peryodik bakım işlemleri sırasında hata olup olmadığı da mercek altına alınacak.

4/ 9