TSK'nın atları böyle eğitiliyor

TSK'nın atları böyle eğitiliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), aralarında 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndaki merasim törenlerinde de kullanıldıkları "Tören', "top çeker" ile "Engel atlama" ve "Üç günlük yarış müsabakalarına" katılan atları, Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde bulunan Askeri Veteriner Okul Komutanlığı'nda özel olarak yetiştiriyor.

1/ 11
TSK'nın atları böyle eğitiliyor

4 yaşına kadar burada eğitilen atlar daha sonra Ankara'da bulunan Kara Kuvvetleri Atlı Spor Eğitim Merkezi Komutanlığı'na teslim ediliyor.

2/ 11
TSK'nın atları böyle eğitiliyor

Gemlik İlçesinde bulunan Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin özel olarak yetiştirilen köpeklerden sonra atlarında ihtiyacını karşılayan tek tabur konumunda. Burada, aralarında, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları'nda da kullanılan tören atlarının bulunduğu, "top çeker" ile "Engel atlama" ve "üç günlük yarış müsabakalarına" katılan atlar yetiştirilip eğitiliyor.

3/ 11
TSK'nın atları böyle eğitiliyor

4 yaşına kadar eğitilen bu atları daha sonra Kara Kuvvetleri Atlı Spor Eğitim Merkezi'ne teslim ettiklerini söyleyen Gemlik Askeri Veteriner Okulu At Üretim Bölüm Komutanı Yüzbaşı Mehmet Köse şu anda 80 at ile ilgilendiklerini açıkladı.

4/ 11