Tuğgeneral şehit cenazesinde ağladı

Hakkari'de şehit düşen Murat Özkozanoğlu’nun cenaze töreninde Tuğgeneral gözyaşlarını tutamadı.

Tuğgeneral şehit cenazesinde ağladı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde teröristlerin silahlı saldırısında şehit düşen iki uzman çavuştan 25 yaşındaki Murat Özkozanoğlu’nun cenaze töreninde Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta gözyaşlarını tutamadı. Şehit uzman çavuşun 5 aylık hamile olan eşi Neziha Özkozanoğlu teröristlere lanet yağdırırken, "Şerefsizler korkun bizden. Bir asker daha geliyor. Sizin gibi kahpe olmayacak. Babasını arkasından vurduğunuz gibi vurmayacak benim oğlum" dedi.

1/ 10
Tuğgeneral şehit cenazesinde ağladı

İki yıllık uzman çavuş olan ve ilk görev yerinde şehit düşen Murat Özkozanoğlu için memleketi Adana’daki Sabancı Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende şehit uzman çavuşun babası 50 yaşındaki Hasan Özkozanoğlu ve annesi 48 yaşındaki Arseven Özkozanoğlu, yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta durdu.

2/ 10
Tuğgeneral şehit cenazesinde ağladı

Cenaze namazı öncesinde, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta ve 39’uncu Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, şehit uzman çavuşun babası Hasan Özkozanoğlu’na başsağlığı diledi. Şehidin bulunduğu tabut musalla taşına konulduğu sırada, Tuğgeneral Lapanta gözyaşlarına hakim olamadı. Tuğgeneral Ali Lapanta, eline aldığı mendille, şapkasının altından gözyaşlarını silmeye çalıştı.

3/ 10
Tuğgeneral şehit cenazesinde ağladı

Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından şehit Kozanoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzunda top arabasına taşındı. Askeri kortejle birlikte, top arabasına eşlik eden baba Hasan Özkozanoğlu, Adana Valisi İlhan Atış’ın yardımıyla ayakta durabildi.

4/ 10