Türk askeri huzur getirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teröristlerden temizlenen Cerablus ve El Bab eski günlerine geri dönüyor. Bölgede tam donanımlı hastaneler kurulup, yeni okullar açılırken, 900 yeni inşaatın da temeli atıldı.

Türk askeri huzur getirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu'nun birlikte terörden temizlediği Cerablus ve El Bab'da ekonomik hayat canlanıyor. Bölgede 900 yeni inşaatın temeli atılarak, yaşam alanları genişletiliyor. Tam donanımlı hastanelerle birlikte, okullar, aşevleri açıldı. Fırat Kalkanı Harekatı'yla El Bab ve Cerablus'ta terör esareti bitirildi, ekonomik hayatın başladığı bölgede Türk askerine büyük sevgi gösteriliyor.
1/ 25
Türk askeri huzur getirdi

900 YENİ İNŞAATIN TEMELİ ATILDI

Cerablus'ta 900 yeni inşaatın temeli atıldı. Zeytinyağı, buğday, fıstık işlenmesi, ambalaj üretimine yönelik yatırımlar yapılıyor. T��rkiye, elektrik, su ve yol sorununu da yüzde 90 oranında çözdü. Tarıma dayalı sanayinin ön plana çıktığı ilçe adeta şantiye yerine dönmüş vaziyette. İlçede 3 olan okul sayısı 11'e çıkarıldı. Okullarda eğitim veren öğretmenlerin maaşları da Türkiye Maarif Vakfı tarafından ödeniyor. Terör esaretinden kurtarılan bölge halkı durumdan bir hayli memnun. Türkiye bölgede tam donanımlı bir hastane kurulmasını da sağladı. 30'u Türk olmak üzere 250 personeli olan hastane 16 bölümde hizmet veriyor. Hastanede muayene, ameliyat ve ilaçlar ücretsiz.

2/ 25
Türk askeri huzur getirdi

Bölgede 30 bin civarında kişinin yaşadığı bir çadır kent de inşa edildi. 30'u Türk olmak üzere 250 personeli olan hastane 16 bölümde hizmet veriyor.

3/ 25
Türk askeri huzur getirdi

MAYIN TEMİZLİĞİ

Karkamış sınır kapısında ticareti durdurmamak için de Türkiye harekete geçti. Sınır kapısından halen demir ve çimento gönderimi yapılıyor. Bölgede tarım arazilerinin tekrar kullanıma açılabilmesi için mayın temizliği de başlamış durumda.

4/ 25