Türk Yıldızları gururlandırdı

Türk Yıldızları gururlandırdı

Türk Yıldızları gururlandırdı

Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı kapsamında Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitler abidesinde tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanı sıra bazı bakanlar, milletvekilleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

1/ 14
Türk Yıldızları gururlandırdı

Türkiye Cumhuriyeti adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan program, saygı atışının yapılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Tuğgeneral İsmail Gürgen'in günün anlamını belirten konuşmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti adına konuşmayı Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yaptı.

2/ 14
Türk Yıldızları gururlandırdı

Yılmaz, "Başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizi bağımsızlığa götüren savaşların kahramanlarını rahmetle anıyorum. Bu ülkede özgürce yaşamanın bedeli Can ve kan ile ödenmiştir. Dün bu bedel ödendi. Bugün de bu bedelin ödenmesine devam edilmektedir. Yarın da bu Bedel ödenecektir. Bu ülkede 'Önce Vatan' diyenler var. Bu ülkede 'Ezan dinmez, bayrak inmez' diyen, 'Şehitler ölmez' diyen var. Bunlar oldukça bu millete hiç kimseye diz çöktüremeyecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

TÜRK YILDIZLARI NEFES KESTİ

3/ 14
Türk Yıldızları gururlandırdı

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve katılımcılar, seyir alanına geçti. Burada Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı yüzer ve uçar unsurlarla Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçar unsurlar geçit yaptı. Şehitler Abidesi önünden geçiş esnasında, gemilerden, Çanakkale şehitlerini selamlamak amacıyla top atışı yapıldı.

4/ 14