Türk Yıldızları parkı açıldı !

Türk Yıldızları parkı açıldı

Türk Yıldızları parkı açıldı !

Konya Büyükşehir Belediyesinin Ankara yolunda toplam 321 bin metrekarelik bir alanda yaptığı Türk Yıldızları Parkının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Konya Valisi Muammer Erol, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver, Konya 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsniye Erdoğan, Ahmet Sorgun, Ömer Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1/ 12
Türk Yıldızları parkı açıldı !

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’nin en büyük havacılık temalı parkının Konya ve ülke için hayırlı olmasını temenni etti.  Türk Yıldızlarının, Türk ordusunun, Hava kuvvetlerinin göz bebeği bir havacılık timi olduğunu dile getiren Akyürek, şunları söyledi: “Türk Yıldızları, Konya'nın önemli değerlerinden, en önemli markalarından. Türk Yıldızları ülkemizi, şanlı bayrağımızı, dünyanın dört bir tarafında şerefle, başarıyla, gururla temsil ediyor. Bu parkı Türk Yıldızlarına ithaf etmekten gurur duyuyoruz. Hayırlı olsun.”

2/ 12
Türk Yıldızları parkı açıldı !

Konya’nın 2016 yılı İslam dünyası turizm başkenti olduğunu hatırlatarak, Turizm Haftasının parkın açılış töreniyle birlikte gerçekleştirildiğini kaydeden Akyürek, sözlerine şöyle devam etti:
“Konya'nın her alanda güçlenmesi, dünya şehirleri içindeki yerini daha da farklı bir noktaya taşımak için canla başla hizmet veriyoruz. Tüm belediyelerimiz ve kurumlarımızla Konya'yı bir dünya şehri yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu gayretimize, çabalarımıza katkı yapan Konya milletvekillerimize ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na da şükranlarımı arz ediyorum.

3/ 12
Türk Yıldızları parkı açıldı !

Yine her zaman Konya projelerini destekleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Türk Yıldızları Parkı Konya'nın bir eseri. Bu eserimizi ülkemizin bağımsızlığı için can veren tüm şehitlerimize armağan ediyoruz.” Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver de, Türk Yıldızları Parkı ile Türk milletinin Peygamber ocağı ordusuna geçmişte olduğu gibi bugün de nasıl sahip çıktığını dünyaya bir kez daha gösterdiğini dile getirerek “Siz varsanız, milletimiz var ise biz askerler varız.

4/ 12