Türkiye genelinde 14 Aralık protestosu

Türkiye'nin bir çok ilinde 14 Aralık operasyonu protesto edildi.

Türkiye genelinde 14 Aralık protestosu

İSTANBUL merkezli 13 ilde düzenlenen ve aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da bulunduğu 31 kişinin gözaltına alındığı 14 Aralık operasyonu İzmir Adliyesi önünde protesto edildi.

1/ 76
Türkiye genelinde 14 Aralık protestosu

Operasyona tepki gösterenler, adliye binası önünde toplanıp "özgür basın susturulamaz" sloganları attı. Kadınların da, kuran okuyup dua ettikleri gözlemlendi.
Dün sabah saatlerinde 13 ilde yapılan operasyonda, aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı. Operasyona tepki gösteren İzmirliler, dün olduğu gibi bugünde, bayraklı Adliye binası önünde toplandı. Ellerinde Türk bayrağı ve Zaman Gazetesi bulunan yaklaşık bin kişi, sık sık "özgür basın susturulamaz" sloganları attı. Bu sırada çok sayıda kadının da, kuran okuyup dua ettikleri gözlendi.

2/ 76
Türkiye genelinde 14 Aralık protestosu

SERBEST KALANA KADAR DEVAM

Protesto gösterisine katılan Hasan Akdoğan, "Ekrem Dumanlı ve arkadaşları yiğit insanlar. Burada toplananlar da yiğit insanlar. Onlar dışarı çıkana kadar, serbest kalana kadar buradaki bekleyişimiz devam edecek. Bizi kimse yolumuzdan alamaz" dedi. Gösteriye destek verenlerden Dilek Aktaş ise, "Ben ev hanımıyım. Evimde oturduğum sırada yaşananları izledim ve dayanamadım. Tepkimi göstermek için koşup geldim. Burada beklemeye devam edeceğim" dedi.

3/ 76
Türkiye genelinde 14 Aralık protestosu

KONYA'DA ADLİYE ÖNÜNDE 'DEMOKRASİ' NÖBETİ

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV'ye yapılan operasyonun ardından Konya'da yaklaşık 400 kişi adliye binası bahçesinde 'Demokrasi Nöbeti' tuttu. Sosyal Medya aracılığıyla biraya gelen aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu yaklaşık 400 kişi bu sabah Konya Adliye Sarayı bahçesinde toplanıp, dün yapılan operasyonu protesto etti. '

4/ 76