Türkiye yolda kaldı

Türkiye yolda kaldı

Türkiye yolda kaldı

Türkiye önceki gece başlayan şiddetli kar ve fırtına ile birlikte soğuk havanın etkisine girdi. Yağışlar, yılbaşı tatilcileri ve otomobillerine zincir takmayan sürücülerin de etkisiyle, yollar felç oldu. İzmir-İstanbul, Bursa-Ankara ve Afyonkarahisar-Kütahya-Uşak karayollarında trafik durdu. Binlerce araç yolda kaldı. Dün 20:00'de İstanbul'dan çıkan ve 14 saatten fazla süreder yolda olan bir yolcu yaşadıklarını "Daha Balıkesir'deyiz. Perişan olduk" diyerek özetledi. Çanakça'da mahsur kalan sürücüler "Aç, susuz kaldık"diye isyan etti. AFAD ekipleri kumanya dağıtmaya başlarken Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan, mahsur kalanların yardım için 0312 415 80 00 ve 0312 425 47 12 numaralı Yol Danışma Hatları'nı aramalarını istedi.

1/ 31
Türkiye yolda kaldı

YÜZLERCE ARAÇ YOLDA

Dün Balıkesir, Manisa arasında bir TIR kaza yapınca Türkiye'nin en işlek karayollarından İzmir-İstanbul karayolu çift taraflı trafiğe kapandı. Yolda ulaşım gece saat 23.00 sularında yeniden sağlandı. Ancak gece yarısı yol yeniden ulaşıma kapandı. Yüzlerce otobüs ve otomobil yolda mahsur kaldı. Çatısı akan Balıkesir terminalinde saatlerdir bekleyen yolcular ile firma yetkilileri arasında gerginlik yaşanıyor.  Yaşlılar ve çocuklar perişan oldu. Terminalden çıkışları ne zaman yapılacağı ise bilinmiyor. 

2/ 31
Türkiye yolda kaldı

"ÇATI AKIYOR"

Şehir içi trafik yüzünden dün akşam 20:00’de Esenler’den kalkan otobüs 23:30’da Kartal’daydı. Bursa yolunda trafik yoğunlaştı. Sabah 04:00’te Balıkesir’e geldik ve o 5,5 saattir Balıkesir Terminali’ndeyiz.  Bizi buraya aldıkları için şanslıyız. Yolda otobüslerde ve otomobillerde mahsur kalan insanlar var.

3/ 31
Türkiye yolda kaldı

100’den fazla otobüs dışarıda bekliyor. Terminalde bütün peronlar dolmuş durumda. İkili üçlü sıra oluştu. Hava çok soğuk. Terminalde olmamıza rağmen üşüyoruz. Çatı akıyor, kar ve su içindeyiz. Yaşlılar ve çocuklar perişan durumda.  Bu yüzden görevlilerle yolcular arasında sıkı sık gerginlik yaşanıyor. 

4/ 31