Türkiye'de 2014 böyle geçti

Türkiye'de 2014 böyle geçti

Türkiye'de 2014 böyle geçti

Türkiye'de 2014 yılının ikinci yarısında birbirinde sarsıcı ve ilginç olaylar yaşandı. Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Türkiye'ye gelmesi, Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılması, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Tunceli Valiliğini ziyaret etmesi, İstanbul Boğazı'nda kaçakları taşıdığı ileri sürülen teknenin alabora olup 28 kişinin cansız bedenine ulaşılmasın bunlarda sadece bir kaçı oldu. İşte 2014'te yaşanan olaylar....

1/ 114
Türkiye'de 2014 böyle geçti

1 TEMMUZ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 311 partili milletvekilinin imzası ile AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı oldu.

Erdoğan, ATO Kongre Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, adaylığının veda değil yeni bir başlangıç olduğunu belirterek,"10 Ağustos'ta eğer seçilirsek, herkes bilsin ki asla bir kesimin, bir partinin değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı olacağız" dedi.

2/ 114
Türkiye'de 2014 böyle geçti

2 TEMMUZ

CHP, MHP, DSP, DP ve BTP Genel Başkanlarının imzaladığı, Ekmeledddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin "Büyük Uzlaşma" adıyla hazırlanan deklarasyonu açıklandı.

YSK'nın ilan ettiği seçim takvimi uyarınca, cumhurbaşkanı seçimi adaylık başvuruları sona erdi. İlk kez halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş aday oldu.

3/ 114
Türkiye'de 2014 böyle geçti

3 TEMMUZ

Irak'ın Musul kentinde IŞİD militanlarınca alıkonulan 32 Türk tır şoförü, 23 gün sonra serbest bırakıldı. Türk yetkililer tarafından Mahmur'da karşılanan ve Erbil'e götürülen şoförler, THY'ye ait özel uçakla Şanlıurfa'ya getirildi.

4/ 114