Türkiye'de dün gece bunlar oldu

Türkiye'de dün gece bunlar oldu

Türkiye'de dün gece bunlar oldu

Kobani eylemleri dün de sürdü. Eylemlerde 23 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda da yaralı var. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada Siirt’te 2 uzman Jandarma ile Diyarbakır’da bir erin hafif şekilde yaralandığı belirtildi. 

Çeşitli kentlerde toplanan gruplar, çöp konteynırlarını devirip ateş yaktı; banka, kamu binaları, iş yerleri ve araçlara zarar verdi. Uyarılara rağmen dağılmayarak güvenlik güçlerine taş, havai fişek ve molotof kokteyli atan gruplar, basınçlı su ve biber gazlı müdahaleyle dağıtıldı. 

İşte sadece dün akşam Türkiye genelinde yaşananlar... 

(DHA)

1/ 74
Türkiye'de dün gece bunlar oldu


ADANA

Adana’da farklı mahallelerde göstericiler yer yer lastik yakıp barikatlar kurup gece de eylemlerini sürdürdü.
 

2/ 74
Türkiye'de dün gece bunlar oldu

ADANA

Merkez Yüreğir ve Seyhan İlçeleri’nin 8 mahallesinde izinsiz gösteri düzenleyen gruplara, polis TOMA ve akrep diye tabir edilen zırhlı araçlarla müdahale ederek biber gazı ve tazyikli su sıkıp dağıtmaya çalıştı.
 

3/ 74
Türkiye'de dün gece bunlar oldu

ADANA

IŞİD’Cİ MİSİN DİYEREK BIÇAKLADILAR

Olayların devam ettiği saat 21.00 sıralarında merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Çamlıbel Mahallesi’nde küçük bir grup ile evinin önünde oturan vatandaş arasında tartışma çıktı. İddiaya göre gruptakiler evinin önünde oturan adama ’Sen IŞİD’ci misin?’ diye çıkıştı. Gruptakilerle evinin önünde oturan vatandaş arasında bu nedenle çıkan tartışmaya bir komşusu da katıldı.

Tartışma sırasında gruptakiler evinin önünde oturan adama ve komşusuna bıçakla saldırdı. Aynı dakikada pompalı tüfek sesi de duyuldu. Adam olay yerinde hayatını kaybederken komşusu yaralandı. 

65 yaşındaki Ahmet Albay’ın aynı olayda yaralanan oğlu 31 yaşındaki Veysi Albay ile birlikte bayram ziyaretine gelen akrabalarını uğurlarken saldırıya uğradıkları ortaya çıktı.

4/ 74