Türkiye'de Kadir Gecesi böyle kutlandı

Türkiye'de Kadir Gecesi böyle kutlandı

Türkiye'de Kadir Gecesi böyle kutlandı

Türkiye genelinde Kadir Gecesi’ni idrak etmek isteyen vatandaşlar camilere akın etti. Camiler bu mübarek gecede adeta doldu taştı.

1/ 20
Türkiye'de Kadir Gecesi böyle kutlandı

İSTANBUL

Kadir Gecesi'nde Sultanahmet Camii vatandaşların akınına uğradı. Sultanahmet Meydanı'nda iftar yapan vatandaşlar, camide teravih namazı kılıp, ibadetlerini yerine getirdi.

2/ 20
Türkiye'de Kadir Gecesi böyle kutlandı

İslam dünyasının en kutsal günlerinden biri olan Kadir Gecesi'nde Sultanahmet Meydanı adeta vatandaşlarla doldu taştı. Akşam saatlerinde meydandaki çimenlerin üzerinde yer sofrası kuran yüzlerce kişi, burada iftar yaptı. İftarın ardından da, çok sayıda kişi teravih namazı için Sultanahmet Camii'ne akın etti. Caminin içerisinde ve avlusunda yer kalmayınca, bazı vatandaşlar namazlarını çimlerin üzerinde kılmak zorunda kaldı. Vatandaşlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar Kur'an-ı Kerim okudu, Mevlid-i Şerif dinledi, bol bol dua edip af diledi. Ayrıca ibadet etmek için camiye gelenlere lokum ve su ikramı da yapıldı.

3/ 20
Türkiye'de Kadir Gecesi böyle kutlandı

AVCILAR Belediyesi Ramazan etkinliklerinin son gününde Kadir Gecesi 15 bin kişiye iftar yemeği verdi. Belediye Meydanı, Atatürk Parkı, Emekliler Parkı ve yeni yaptırılan parkta yerleştirilen masa ve sandalyeler saat 16.00’dan itibaren doldu. 3 çeşit yemeğin yanı sıra çorba ve ayran dağıtılan yemek için yer bulamayanlara Evlendirme Dairesi karşısındaki parkta kurulan çadırdan dağıtım yapıldı. İftar öncesi masaları tek tek dolaşarak iftara geldikleri için teşekkür eden, Kadir Gecesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanı Handan Toprak, "Hiç kimsenin yatağa aç girmesine izin vermeyeceğiz. Kurduğumuz aş evinde yoksul veya bakacak kimsesi olmayanlar için hazırladığımız yemekleri görevlilerimiz evlere tek tek dağıtıyor" dedi.

4/ 20