Türkiye'nin hayalet komandoları

Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'ndaki Komando İhtisas Kursu'nun ikinci aşaması olan "Kara komando harekatı"nda komandolar, zor doğa koşulları ile mücadele ederek hedeflerine ul

Türkiye'nin hayalet komandoları

Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'ndaki Komando İhtisas Kursu'nun ikinci aşaması olan "Kara komando harekatı"nda komandolar, zor doğa koşulları ile mücadele ederek hedeflerine ulaşıyor.

1/ 48
Türkiye'nin hayalet komandoları

16 ÜLKEDEN GÖNÜLLÜ KOMANDOLAR

Türkiye'nin yanı sıra 16 ülkeden gönüllülük esasına göre komando olmak için Eğirdir'e gelen askerler, güç, cesaret ve kararlılık gerektiren "Derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı"na kış döneminde katıldı.

2/ 48
Türkiye'nin hayalet komandoları

4 HAFTA PSİKOLOJİK VE FİZİKSEL TEST

Her yıl sadece bir kez düzenlenen Komando İhtisas Kursu'nun ikinci aşamasında "Kara komando harekatı"na katılan, tamamı subay ve astsubay olan kursiyerler, 4 hafta boyunca psikolojik ve fiziksel testlerden geçti.

3/ 48
Türkiye'nin hayalet komandoları

ÖZEL PARKURLAR

Komandoluğun gerektirdiği psikolojik ve fiziki yeterliliği sağlayamayan adaylar, komando olma hayaline veda ederken kursa katılmaya hak kazanan kursiyerler ise daha çetin eğitimlerden geçmeye başladı. Komutanlığın Karaburun bölgesinde bulunan ve dağcılık konusunda dünyanın en büyük eğitim kulesine ileri dağcılık teknikleri ile çıkan komandolar, 76 metredeki kuleden çeşitli yöntemlerle indikten sonra aynı bölgedeki özel parkurları geçti.

4/ 48