Türkiye'ye gelmemek için intihara kalkıştı

Yunanistan'da bir sığınmacı Türkiye'ye gönderilmesi halinde kendini asacağını söyleyerek elektrik direğine çıktı.

Türkiye'ye gelmemek için intihara kalkıştı

Yunanistan'dan Türkiye'ye gönderilen 202 sığınmacıdan sonra iade işlemleri durdu. Midilli Adası'nda bir grup sığınmacı iade işlemlerinin durdurulmasının ardından eylem başlattı. Öyle ki sığınmacılardan biri Türkiye'ye gönderilmesi halinde kendini asacağını söyleyerek elektrik direğine çıktı.

1/ 7
Türkiye'ye gelmemek için intihara kalkıştı

Göçmenlerin tutulduğu Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki  Moria kampında bir günü aşkın süredir Türkiye'ye geri gönderilmemek için  protestoda bulunan Pakistan uyruklu göçmenlerden biri elektrik direğine çıkarak  intihar girişiminde bulundu. 

2/ 7
Türkiye'ye gelmemek için intihara kalkıştı

Önce, yüksek voltajlı elektrik tellerine tutunarak intihar etmek  isteyen göçmen, daha sonra ise direğe bağladığı atkıyla kendini asmaya kalkıştı.

Bir diğer göçmenin direğe çıkarak aşağı indirmeye çalıştığı şahıs,  daha sonra direğe çıkan bir polisin ikna çabasıyla aşağı inmeyi kabul etti. Aşağı  indikten sonra fenalaşan göçmene gönüllüler ve diğer göçmenler tarafından  müdahalede bulunuldu.

3/ 7
Türkiye'ye gelmemek için intihara kalkıştı

İntihar girişiminde bulunan Pakistan uyruklu göçmen, "Ben hayvan  değilim, insanım. Bize sığınma talebi için belge vermediler. Bizi atıyorlar.  Burası çok kötü bir yer. Adalet istiyorum. Medya bize yardım etsin" diyerek medya  mensuplarına seslendi.

Kamp girişinde bir günü aşkın süredir eylemlerine devam eden Pakistan  uyruklu göçmenler, Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki mutabakat ve kamp  koşullarını protesto ediyor.

Kampta yatacak yer bulunmadığını belirten göçmenler, geceyi gösteri  düzenledikleri arazide uyuyarak geçirdi. Bazı göçmenler açlık grevine başladı.

4/ 7