Türkiye’nin haline bak..

Gariplikler ülkesi Türkiye’den sadece bir güne sığan 6 garip haber..

Türkiye’nin haline bak..

BİNASI ÇÜRÜK HASTANEYE KALİTE BELGESİ !

Denizli’de, 2006 yılında depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve başka bir binaya taşınmasına karar verilen devlet hastanesi, Sağlık Bakanlığı’ndan ISO EN 9001- 2000 kalite belgesi aldı.

İçerisindeki personel ile hastaların deprem riski içerisinde olduğu Acıpayam Devlet Hastanesi’ne verilen kalite belgesi şaşkınlık yarattı.

1/ 7
Türkiye’nin haline bak..

30 SANTİMLİK KALDIRIM

İzmir Bayraklı’da yeni yapılan raylı sistem hattına gitmek isteyen vatandaşlar, 30 santimlik kaldırımdan yürümek zorunda..

Yeniden düzenlenen Anadolu Caddesi ve kaldırımlar, semt halkını çileden çıkardı. Otobüs durağına gitmek isteyen veya otobüsten inen Bayraklılılar, otobüs, kamyon gibi büyük araçlar geçerken, duvara yaslanarak, geçmelerini beklemek zorunda kalıyor.

2/ 7
Türkiye’nin haline bak..

8 YAŞINDA ÖĞRETMEN !

Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Alitaş Köyü Şengalek mezrasında okul ve öğretmen olmadığı için 22 çocuğa alfabeyi öğreten 8 yaşındaki Sibel Talay öğretiyor.

Bu eğitim dramının medyada geniş yer bulması üzerine devlet ve hayırsever işadamları 17 haneli 185 nüfuslu Şengalek mezrasında okul yapmak için seferber oldu. Ancak Ergani Kaymakamlığı “Daha önemli başka köylerimiz var, oraya okul yapın” deyince vazgeçti. Sibel şimdi yine gözünde yaş, elinde ders kitabı çocuklara alfabe öğretiyor.

3/ 7
Türkiye’nin haline bak..

ÜNİVERSİTELİ “KAPKAÇCI”

İzmir’de yakalanan iki kapkaçcı herkesi şaşırttı. Bin bir emekle büyütülüp, okutulup gençler parasız kalınca üniversitede bile kapkaç yağar hale geldi.

Balçova İlçesi’nde 24 yaşındaki bir kızın, çantasını çalan iki kişi 9 Eylül Üniversitesi’nde kimya bölümü öğrencisi çıktı.

Gözaltına alınan iki zanlı yapılan sorgularında, maddi yönden zorluk çektikleri, bu nedenle de kapkaç yaptıklarını söyledi.

4/ 7