Türkiye in seri katilleri!

Acımasızca onlarca insanın canını alan Türkiye'deki seri katiller.

Türkiye
in seri katilleri!

Uzmanlar bir kısmının seri katil profiline uymadığını savunsa da verilere göre, 1985’te ilk seri katiliyle tanışan ülkemizde 25 yılda art arda birden çok cinayet işleyen 14 katil çıktı. Bu katiller 70’ten fazla can aldı. İşte acımasız yöntemleriyle iz bırakanlardan bazıları...

1/ 8
Türkiye
in seri katilleri!

* Tornavidalı katil: ‘Cumhuriyet tarihinin en çok adam öldüren katili’ olarak kayıtlara geçen Yavuz Yapıcıoğlu, 1994-2002 arasında polise göre 18, ailesine göre 43 kişiyi öldürdü.

2/ 8
Türkiye
in seri katilleri!

* Kolici katil: 17 Ağustos depremine kadar, evli ve iki kızı olan Orhan Aksoy’un sakin bir yaşamı vardı. Depremden sonra işleri bozulduğu için ailesini Romanya’ya yolladı ve öldürmeye başladı. İlki ev arkadaşı olmak üzere 5 kişiyi öldürdü. Kurbanlarını boğduktan sonra koliye koyup sokağa attığı için ’kolici katil’ olarak adlandırıldı.

3/ 8
Türkiye
in seri katilleri!


* Çivici katil: Süleyman Aktaş ilk cinayetini 1986’da Antalya’da işledi. Akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesiyle 4.5 yıl tedavi gördü. Taburcu olduktan sonra 1994’te 2 kişiyi boğarak 3 kişiyi de gözlerine ve kafalarına çivi çakarak katletti. Cinayetlerin nedenini, “Çivi görünce dayanamıyorum, kafalarına çakmak istiyorum” diye açıkladı.

4/ 8