Türkiye’nin diğer Kandilleri

Türkiye’nin diğer Kandilleri

Kandil PKK’nın ana barınağı... Ama örgütün Türkiye sınırlarında ve dışında çok sayıda kampı var. PKK’nın hangi kampının nerede olduğunu, kaç kişiyi barındırdığını ve hangi görevler üstlendiklerini araştırdık ve istihbarat raporlarına yansıyan özel bilgiler elde ettik.

1/ 26
Türkiye’nin diğer Kandilleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Brezilya dönüşü Ankara’da yaptığı açıklamada ilginç bir ifade kullandı: “Türkiye’deki Kandil.” İfadenin gelişi bir soru üzerineydi: “Türkiye Kandil’e girmek isterse Amerika’dan izin alacak mı?”

2/ 26
Türkiye’nin diğer Kandilleri

PKK Ana Karargâhı Kandil adını İran-Irak sınırındaki Kandil Dağı’ndan alıyor. 3587 metre yükseklikteki dağ mağaralarıyla, eteğindeki derin vadileriyle sayıları 3500’e ulaşan teröristlerin ana barınağı. PKK Yürütme Konseyi, HPG Ana Karargâhı, PKK’nın yan kolları PJAK, YJA STAR, TAK hep burada.

3/ 26
Türkiye’nin diğer Kandilleri

Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Fehman Hüseyin gibi örgütün önde gelen isimleri hep burada duruyor. Kandil artık herkesin malumu... Ama bizim konumuz Kandil(cik)ler... Kandil(cik)leri iki ana grup altında görüyoruz.

4/ 26