Türkiyenin en iyi 10 yaz oteli

Türkiye'nin en iyi 10 yaz oteli

Türkiyenin en iyi 10 yaz oteliYaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde hâlâ tatilde nereye gideceğini bulamamış olanların derdine ortak olalım dedik. Gazeteci, gezi yazarı ve seyyahlara en sevdikleri yaz otelini sorduk.
İşte seçimleri...

1/ 12
Türkiyenin en iyi 10 yaz oteli

Callidus Otel Assos - ‘Butik Oteller’ kitabının yazarı Mutlu Tönbekici

Otel 20 dönüm araziye kurulu. 200 metre sahil şeridine sahip. Denize sıfır konumuyla öne çıkıyor. ‘Zeytin’, ‘Ege’ ve ‘Begonvil’ olmak üzere 3 farklı taş yapıdan oluşan otelde 30 oda var. Bahçede yüzyıllık zeytin ağaçları, anforalar, eski objeler, yarı antikalar, salıncaklar, hamaklar bulunuyor. Malzeme seçimi iyi yapılmış. Kazdağları Türkiye’nin oksijen deposu ve İstanbul’a ulaşımı arabayla çok kolay. Otele 10 yaşından küçük çocuklar alınmıyor.

2/ 12
Türkiyenin en iyi 10 yaz oteli

D-Maris Hotel Marmaris - Gezi yazarı Azer Bortaçina

Yeni inşa edilmiş olan D-Hotel Maris, çam ormanları ve dağlarla çevrili sakin bir koyda yer alıyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları ile spa merkezinin yanı sıra Datça yarımadasında mavi bayraklı 5 özel plajı var. Yemek servisi alakart ve açık büfe restoranlarda yapılıyor. Otel gün boyunca plajlarına ücretsiz ulaşım servisleri sağlıyor. Otelde bir de helikopter pisti bulunuyor. Dalaman Havalimanı’na 120 km uzaklıktaki otelde su sporları da yapılabiliyor

3/ 12
Türkiyenin en iyi 10 yaz oteli

Dionysos Butik Otel Marmaris Kumlubük - Gurme gezgin Mehmet Yaşin

Otel Bozburun yarımadasının güneydoğu kıyısında, dağların tepesinde, Kumlubük koyunun manzarasına hakim bir konumda bulunuyor. 32 odası var. Tüm odalar kendi terasına sahip ve hepsi deniz manzaralı. Organik ürünler yetiştirilen bir bahçesi var. 2010 yılının Time Out En İyi Chef ödülünün sahibi Didem Şenol tarafından yönetilen mutfakta bu organik ürünler kullanılıyor. Plaj arabayla 5 dakika uzaklıkta. Spa hizmeti verilen otelde, tenis, golf ve dağ bisikleti gibi sporlar yapılabiliyor. İsteyenlere tekne turu düzenleniyor.

4/ 12