Türkiyenin saklı cennetleri

Ülkemizin turistik bölgeleri son dönemlerde yabancı basının göz bebeği haline geldi.

Türkiyenin saklı cennetleri

FARALYA

Fethiye, Ölü Deniz’in pırıl pırıl sularından 20 dakika uzaklıktaki dağ köyü Faralya’ya gidenler başka bir dünyaya gelmiş gibi oluyor. Deniz kıyısındaki dolambaçlı, dik yokuş sizi dibinde tekneyle ulaşılabilen bir kumsalı olan Kelebekler Vadisi’ne bağlıyor.

1/ 18
Türkiyenin saklı cennetleri

FARALYA

Faralya, bu devirde bile asmayla kaplı dükkanların sahiplerinin size pide ve çorba ikram edebilecekleri sade, sevimli bir köy. Burada kalabileceğiniz mekanların çoğu basit ve ucuz pansiyonlar olsa da köyde birkaç tane havalı butik otel de var.

2/ 18
Türkiyenin saklı cennetleri

FARALYA

Likya Yolu isimli uzun yürüyüş parkuru da Faralya’nın içinden geçiyor. Sahilde vakit geçirmeye karar verirseniz dikkat edin. Köyün sakin sularını kendilerine yuva edinmiş yunus ailesi her an sizi selamlamak için kafalarını sudan çıkarabilir.

3/ 18
Türkiyenin saklı cennetleri

SELİMİYE VE SÖĞÜT

Bodrum ve Marmaris yakınlarındaki Bozburun Yarımadası’nın batı kıyısı, doğudaki Turunç ve İçmeler’in kalabalık plajları ve parlak ışıklarıyla hiç alakası olmayan bir yer. Yarımadanın bu tarafındaki sahil şeridinden geçen yol üzerindeki Selimiye ev Söğüt gibi sakin köylerde sabah erken saatlerde yakalanan balıkları servis eden basit sahil lokantaları dışında pek bir şey bulunmuyor.

4/ 18