Tuzla Belediyesinden benzersiz proje

Tuzla Belediyesi'nden benzersiz proje

Tuzla Belediyesinden benzersiz proje

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın vizyon projesi Tuzla Marina'da inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 2015 yılı mart ayında hizmete girmesi planlanan Tuzla Marina, mimari ve fonksiyonel açıdan dünyanın sayılı marina projeleri arasına girmeye aday.

1/ 16
Tuzla Belediyesinden benzersiz proje

185 bin metrekare yeşil alanı da bünyesinde barındıracak olan 840 yat kapasiteli Tuzla Marina içerisinde 200 kapasiteli balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark da yer alacak.

2/ 16
Tuzla Belediyesinden benzersiz proje

Benzersiz Bir Proje
Marina projesi hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ‘içinde marina da var’ dediği bu kapsamdaki bir projenin Tuzla'yı dünya ölçeğinde bir cazibe merkezi haline getireceğini ifade etti. Mimari yapısı ve içerisindeki fonksiyonel birimleri ile, Tuzla Marina'nın dünyanın sayılı marinaları arasında yer alacağını söyledi.

3/ 16
Tuzla Belediyesinden benzersiz proje

25 Milyon Ziyaretçi
Tuzla Marina'nın, sosyal alanları ve 840 yat kapasitesi ile bir cazibe ve çekim merkezi olacağını ifade eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bu proje ile Tuzla'ya yılda 25 milyon iç ve dış turizmden ziyaretçi beklediklerini dile getirdi. Başkan Yazıcı ayrıca, Tuzla Marina'nın E-5 ve raylı sistem ile entegre olacağını ve ulaşım akslarının merkezinde yer alacağını belirtti.

4/ 16