Ulu Önder'e saygısızlık

Kırklareli’de üzerleri kimliği belirsiz kişilerce çizilerek zarar verilen Atatürk portrelerinin yeri belediyenin aldığı kararla değiştirildi.

Ulu Önder'e saygısızlık

Kırklareli Atatürk Stadyumu’nun yan duvarında bulunan Atatürk portreleri, zarar verilmesi üzerine belediyenin aldığı kararla İstasyon Caddesi’ne konuldu.

1/ 5
Ulu Önder'e saygısızlık

Kırklareli Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Siyam Kesimoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Maalesef bazı kendini bilmez Atatürk düşmanları, bizim Atatürk stadı yanına astığımız portrelere zarar veriyorlar. Biz sürekli tahribat verilen portreleri yenileri ile değiştiriyoruz. Geçtiğimiz hafta değiştirdiğimiz portrelerin yine tahrip edildiğini tespit ettik. Özellikle Atatürk’e yapılan bu çirkin saldırı bizleri derinden üzüyor. Biz bunu yapanları kınıyoruz ve yapanları tespit etmek için çalışma başlattık. Bu çirkin saldırılar nedeni ile biz de Atatürk portrelerini İstasyon Caddesi’ne taşıma kararı aldık. Vatandaşlarımızdan ricam, yeni yerlerine konulacak olan Atatürk portrelerine sahip çıkmalarıdır” dedi.

2/ 5
Ulu Önder'e saygısızlık

3/ 5
Ulu Önder'e saygısızlık

4/ 5