Ünlü öpüşme tekrar canlandırıldı

ABD'li denizciyle hemşire kızın öpüşmesini ölümsüzleştiren fotoğraf canlandırıldı.

Ünlü öpüşme tekrar canlandırıldı

Life dergisi fotoğrafçısı Alfred Eisenstadt'ın savaştan dönen ABD'li denizciyle hemşire kızın öpüşmesini ölümsüzleştiren karesi, 65 yıl sonra New York'un ünlü Times Meydanı'nda tekrarlandı.

1/ 5
Ünlü öpüşme tekrar canlandırıldı

Meydanda toplanan, yüzlerce çift, 'Ünlü Öpüşme' yada 'Koşulsuz Teslimiyet' olarak bilinen fotoğraftan esinlerek yapılan dev boyutlardaki heykel önünde, 'barış için' öpüştü.

2/ 5
Ünlü öpüşme tekrar canlandırıldı

Sabah saatlerinde New York'un dünyaca ünlü Times Meydan'ında toplanan kadınlı erkekli, yüzlerce çift, İkinci Dünya Savaşı'nın sona erdiğinin simgesi haline gelen fotoğraf karesinde olduğu gibi, birbirleriyle öpüştü. Erkeklerin başlarında beyaz denizci şapkaları, kadınların ellerinde kırmızı gül bulunduğu kalabalık, kentin en yoğun yerlerinden biri olan Times Meydan'ında, birbirlerine sevgi sözcükleri yağdırıp, savaşsız, barış dolu bir dünya dileğinde bulunduktan sonra, birbirlerini doyasıya öptü.

3/ 5
Ünlü öpüşme tekrar canlandırıldı

Fotoğraf sanatçısı Alfred Eisenstaedt tarafından Ağustos 1945'te çekilen, İkinci Dünya Savaşının en çok hatırlanan "Ünlü Öpüşme" adlı fotoğrafında yeralan hemşire Edith Shain, geçtiğimiz haizran ayında, 92 yaşında yaşamını yitirmişti.

4/ 5