Urfa savaş alanına döndü

Şanlıurfa'yı savaş alanına çeviren kavga sonrası 16 kişi gözaltına alındı.

Urfa savaş alanına döndü

Şanlıurfa'yı savaş alanına çeviren kavga sonrası 16 kişi gözaltına alınırken, otomobil ve olay yeri çevresinde yapılan aramalarda çok sayıda pompalı tüfek, bıçak, demir ve tahta sopa, çekiç, testere ve balta ele geçirildi. Polis, gerginlikte kendisine direnen kişileri copla etkisiz hale getirip karga tulumba gözaltına aldı.

1/ 21
Urfa savaş alanına döndü

Aralarında kız alıp verme meselesinden olayı uzun süredir husumet bulunan Gezer ve Aslan ailesinin fertleri arasında dün gece yine aynı nedenden tartışma çıktı. Sancaktar Mahallesi’nde meydana gelen kavgada Celal Aslan, hasmı olan Tarık Gezer’i bıçakla yaraladı. Yaralanan Gezer’in tedavisine başlanırken, Celal Aslan ise gözaltına alındı.

2/ 21
Urfa savaş alanına döndü

Gözaltında tutulan Celal Aslan’ın bugün mahkemeye sevk edileceğini öğrenen Aslan ve yaralı Tarık Gezer’in yakınları, sabahtan itibaren adliye önünde beklemeye başladı.

3/ 21
Urfa savaş alanına döndü

Saat 11.30 sıralarında Aslan ve Gezer ailesine mensup yaklaşık 50 kişi arasında çıkan tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Kavga sırasında iki aileye mensup kişiler yanlarında bulunan av tüfeklerini ateşlerken, bıçak, sopa, demir çubuk, testere ve baltalar ile birbirine saldırmaya başladı. Ortalığın savaş alanına döndüğü kavgaya adliyede görev yapan polisler müdahale etti. Ancak yetersiz kalan polislerin telsiz anonsu ile yardım istemesi üzerine adliyeye çok sayıda polis sevk edildi. Takviye polislerin geldiğini gören Gezer ve Aslan ailesinin fertleri, adliye bahçesinden kaçmaya başladı. Polisin kovalamaca sonucu yakalamaya çalıştığı kişiler, burada gözaltına alınmamak için direndi. Bunun üzerine polis ile kavga edenler arasında arbede yaşandı.

4/ 21