Uşakta afiş krizi sürüyor

Uşak'ta afişlerin toplatılması CHP’lilerin tepkisine neden oldu.

Uşakta afiş krizi sürüyor

UŞAK’ta CHP milletvekili aday adayı İsmet Akın’ın tanıtım afişlerinin toplanmasının ardından, bir vatandaşın astırdığı, üzerinde AK Parti’yi eleştiren aynı mesajların yer aldığı, herhangi bir parti logosu ve aday fotografı bulunmayan sadece ’Siz bunu biliyorsunuz’ ibaresi eklenmiş afişler de toplatıldı.

1/ 9
Uşakta afiş krizi sürüyor

CHP Uşak milletvekili aday adayı İsmet Akın, İsmetpaşa Caddesi başta olmak üzere il merkezindeki reklam panolarına üzerinde partisinin amblemi ve kendi fotoğrafı bulunan üzerinde, ’80 yılda yapılanları 8 yılda sattılar’, ’Gençler sizin gemiciğiniz var mı? Bilal’in var’, ’Sadaka değil, Aile Sigortası’ ve ’Sonumuz inşallah Silivri olmaz’ yazılı afişler astırdı. Ancak, Saha Ajans aracılığıyla asılan ve daha 10 gün kalması gereken 91 tanıtım afişi Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’nün tebligatı üzerine belediye zabıta ekipleri tarafından geçen 25 Mart’ta söküldü.

2/ 9
Uşakta afiş krizi sürüyor

Ertesi sabah ise aynı ajansa başvuran, adının ’Asım Gültekin’ olduğunu söyleyen bir kişi, tepki amacıyla, aynı mesajların yer aldığı ancak CHP logosunun ve Akın’nın fotoğrafının kaldırıldığı, altına da ’Siz biliyorsunuz’ ibaresi eklenmiş başka afişler astırdı. İsmet Akın da, sökülen afişlerinin yerine Atatürk ve İsmet İnönü’nün veciz sözlerinin yer aldığı yeni afişler koydurttu. Ancak, bu afişler de dün saat 20.30 sıralarında Valiliğin emri ve polisin tebligatı üzerine belediyenin taşeron işçileri tarafından söküldü. Sökülemeyen afişlerin üzeri ise boyanarak kapatıldı. Afişlerin kaldırılması CHP’lileri kızdırdı.

3/ 9
Uşakta afiş krizi sürüyor

Afişlerin ikinci defa kaldırılmasını ileri demokrasi olarak nitelendiren CHP Uşak milletvekili aday adayı İsmet Akın tepkisini şöyle dile getirdi:

4/ 9