Vali babasından torpil istemeyen şehidin hikayesi

Bartın Vali Yardımcısı Aydın Özmen, Nusaybin'de teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen oğlu özel harekat polisi Ozan Özmen'in hiç torpil istemediğini, çatışma bölgesine gönüllü gittiğini söyledi.

Vali babasından torpil istemeyen şehidin hikayesi

Nusaybin’de PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanıp hastanede şehit olan özel harekat polisi Ozan Özmen’in Bartın Vali Yardımcısı Aydın Özmen’in oğlu olduğu ortaya çıkmıştı.Baba Özmen “Asla benden ya da çevremizden torpil isteyen birisi olmadığı gibi o bölgelere hep gönüllü gitti, ölümüne gitti. Kendisini tam anlamıyla vatana adamış bir insandı. Gücü kahpe rokete yetmedi” dedi.

Sözcü

1/ 14
Vali babasından torpil istemeyen şehidin hikayesi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan polis memuru Ozan Özmen, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesinde (GATA), 15 gün sonra şehit oldu. Ajanslar dün Özmen'in, Bartın Vali Yardımcısı Aydın Özmen’in oğlu ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Tekin Özmen’in yeğeni olduğu yönünde bilgiler geçmişti. 

2/ 14
Vali babasından torpil istemeyen şehidin hikayesi

Sözcü'den Saygı Öztürk, şehit Ozan Özmen'in hayatını yazdı...

Ozan Özmen (37), İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni birincilikle bitirdi. Yedek subay olarak askere gitti. Komando eğitimi aldı ve uzun süre Güneydoğu’da görev yaptı. Bu görevi sırasında Kuzey Irak’ta yaralandı. Ancak kısa süre sonra birliğine döndü. Askerlik görevini tamamladıktan sonra ailesinin karşı çıkmasına rağmen polis oldu. Özel harekat şubesinde göreve başladı. En zor çatışmaların içinde bulundu. Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde içinde bulunduğu araca yapılan saldırıdan yara almadan kurtuldu. Geniş bir çevreye sahip olan Bartın Vali Yardımcısı babası Aydın Özmen'den hiç 'torpil' istemedi. Hep zor görevlere gönüllü olarak gitti. Ozan Özmen, iki ay önce Tatvan Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’ndeki görevini tamamladı ve İstanbulEmniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’nde görevlendirildi. 

3/ 14
Vali babasından torpil istemeyen şehidin hikayesi

GÖNÜLLÜ OLARAK GÖREVE GİTTİ
Nusaybin, Silopi, Yüksekova, Şırnak’taki olaylar nedeniyle İstanbul’dan özel harekat polisi takviyesi başladığında, Ozan Özmen henüz kısa süre önce bölgeden dönmesine rağmen gönüllü oldu. İstanbul’dan Nusaybin’e gidişinin 3’üncü günüydü. Teröristlerin roketli saldırısı sonucu yaralananlardan birisi de Ozan Özmen’di. 31 Mart’ta yaralı olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırıldı. Ancak kahraman polis hayat mücadelesini kaybetti. 

 

4/ 14