Valilik önünde silahlı saldırı !

Valilik önünde silahlı saldırı !

Diyarbakır Valiliği önünde güvenlik önlemi alan polislere, bir kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Polislerin de anında karşılık vermesiyle çıkan kısa süreli çatışmanın ardından saldırgan yaralı olarak kaçarken, olayda 1 polis memuru hafif yaralandı. Valilik'ten olayın terör saldırısı olup olmadığının araştığırıldığı belirtilirken, kaçan saldırganın yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

1/ 10
Valilik önünde silahlı saldırı !

Merkez Yenişehir ilçesi İnaloğlu caddesi üzerinde bulunan Diyarbakır Valiliği binasının önünde güvenlik önlemi alan polislere bu akşam saat 19.45 sıralarında bir kişi tarafından ateş açıldı. Polislerin de karşılık vermesi ile kısa süreli bir çatışma yaşandı. Saldırı sırasında Valiliğin karşısında bulunan Anıtpark'taki kafede oturan vatandaşlar, silah sesleri nedeniyle korku ve panik içinde kaçıştı. Saldırıda 1 polis memuru hafif yaralanırken, saldırganın ise yaralı olarak kaçtığı öne sürüldü. Olay yerine çok sayıda polis zırhlı araç sevk edilirken, saldırganın yakalanması polis bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

2/ 10
Valilik önünde silahlı saldırı !

Saldırıdan sonra Olay yeri inceleme ekipleri bölgede araştırma yapıp mermi kovanları topladı. Yetkililer, saldırının tabanca ile gerçekleştiğini ve Valilik önünde bekleyen TOMA aracında bulunan polislere yönelik olduğunu, saldırının terör saldırısı olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Saldırı ile ilgili bölgede bulunan güvenlik kameraları ve mobeselerdeki kayıtlar incelenirken, bölgede bulunan görgü tanıklarının da ifadelerine başvuruldu.

3/ 10
Valilik önünde silahlı saldırı !

Diyarbakır Valiliği'nin bulunduğu İnaloğlu caddesinin Valilik ve Valilik konutunun bulunduğu kısmı güvenlik gerekçesiyle bir süre önce araç trafiğine kapatılmıştı.

4/ 10