Valiye görkemli karşılama

Kars Valisi Ahmet Kara, Hükümet Konağı önünde yaklaşık 70 kişilik protokol tarafından karşılandı.

Valiye görkemli karşılama

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle Kars’a vali olarak atanan Mülkiye Başmüfettişi Ahmet Kara bugün görevine başladı. Erzincan’daki ailesini ziyaret ettikten sonra karayoluyla kente gelen Vali Kara, Erzurum- Kars sınırında makam aracına binerek vilayete geldi. Vali Kara’nın gelişinden önce Hükümet Konağı önünde hazırlıklar yapıldı. Yaklaşık 50 metre uzunluğunda kırmızı halı serilirken, daire amirleri ve valilik çalışanlarından oluşan 70 kişi sıraya girdi. Yer bulamayan bazı çalışanlar ise girişteki merdivenlerin üzerine çıkarak Valiyi bekledi. Vali Kara, 80 Yıl Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri Beyza (6) ve Buse (5) Acarbaş tarafından çiçekle karşılandı. İki kardeşi yanaklarından öpen Vali Kara, daha sonra polis kıtasını denetledi ve protokol kuyruğuna girenlerle tek tek tokalaştı.

1/ 8
Valiye görkemli karşılama

‘AYAKKABI FABRİKASINI BEN KAPATTIM’
Makamında gazetecilere özgeçmişi hakkında kısa bilgi veren Vali Kara şunları söyledi:
“Erzincanlıyım. Soyum Ahıska Türkleri’nden. Dolayısıyla yöreyi bilen, gelenek ve görenekleri üç aşağı, beş yukarı bilen bir insanım. Meslekte 32’inci yılım. Kaymakamlıkla başladım. Belediye Başkanlığım var. Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcılığı, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı, Sümer Holding Genel Müdürlüğü yaptım. Sarıkamış Ayakkabı Fabrikası’nı ben kapattım. Sorumlu ararsanız beni bulabilirsiniz. Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak çalıştım. Son olarak Kars nasip oldu. İnşallah hizmete devam edeceğiz. Kars’ta elimden gelen ve gücümün yettiği her şeyi yapmaya çalışacağım. Kars’a tayin olmak benim için büyük bir şanstır. Oldukça mutluyum ve sevinçliyim. İnşallah başarılı oluruz. Her şeyden önce başarılı olmak ve iz bırakmak önemli, yoksa vali olmuşsunuz, bakan olmuşsunuz çok da önemi yoktur. Bir şeyler katabilirsek sevineceğiz. Bunu hep beraber yapacağız.”

2/ 8
Valiye görkemli karşılama

Vali Kara çekim yapan gazetecilere de, “Şimdi az çekin. Her görüştüğümüzde çekeceksiniz nasıl olsa” diyerek espri yaptı.

3/ 8
Valiye görkemli karşılama

Öte yandan son kararnameyle Kars Emniyet Müdürü olarak atanan Polis Başmüfettişi Cengiz Zeybek de görevine başladı. Kars’a gelen Zeybek ilk olarak Vali Kara’yı karşıladı.

4/ 8