Vekillerin yeni odaları

Milletvekillerinin yeni yasama yılından itibaren kullanmaya başlayacağı bina, basına tanıtıldı.

Vekillerin yeni odaları


Milletvekillerinin yeni yasama yılından itibaren kullanmaya başlayacağı bina, basına tanıtıldı. 'Akıllı bina' olarak tanımlanan ve yapım işi tamamlanan binayı kullanıma hazır hale getirecek müştemilat işlerine geçildi.

1/ 8
Vekillerin yeni odaları


TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi, gazetecilere örnek milletvekili odasını göstererek, odanın özellikleri hakkında bilgi verdi. Milletvekillerinin 1984'ten beri kullandığı mevcut binadaki yetersizlikler nedeniyle yeni bina ihtiyacının ortaya çıktığını anlatan Çiftçi, iki bloktan oluşan mevcut binanın 28 bin metrerake olduğunu, ısı yalıtımı, havalandırma ve odaların ses yalıtımı konularında sıkıntılar bulunduğunu kaydetti. Çiftçi, elzem olan yeni binanın bitme aşamasına geldiğini ifade etti. Çiftçi, mevcut binada bir milletvekili odasının 9 metrekare büyüklükte olduğuna ve odada danışmanın da bulunduğuna dikkati çekerek, yeni binadaki odaların 40 metrekare büyüklüğünde olacağını söyledi. Çiftçi, odanın 26 metrekaresinin milletvekiline ait olacağını, 14 metrekarenin danışman, sekreter ve ziyaretçilerin bekleyeceği alan olarak ayrıldığını belirtti.

2/ 8
Vekillerin yeni odaları


Milletvekillerinin yeni odalarının rahat ve konforlu olacağının altını çizen Çiftçi, odada tuvalet ve lavabonun bulunduğunu da kaydetti.

3/ 8
Vekillerin yeni odaları


Milletvekillerinin kalabalık ziyaretçi gruplarını odalarında ağırlamalarının mümkün olmaması nedeniyle, yeni binada bu tür kabuller için 4 salon yapıldığını anlatan Çiftçi, daha küçük gruplar için de her katta toplantı odaları bulunacağını bildirdi.

4/ 8