Villada mı, savaş gemisinde mi kalacak?

Villada mı, savaş gemisinde mi kalacak?

Villada mı, savaş gemisinde mi kalacak?


ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde 15-16 Kasım tarihlerinde Obama, Merkel, Putin gibi 20 ülkenin liderinin katılacağı G-20 Zirvesi'nin yapılacağı salon belirlendi. Liderler, Regnum Carya Golf & SPA Resort'ta 2 bin metrekarelik salonu 'Carya'da dünya sorunlarını konuşup kararlar verecek.
 

1/ 15
Villada mı, savaş gemisinde mi kalacak?

Antalya, 15-16 Kasım tarihlerinde dünyanın en büyük ekonomisine sahip 20 ülkesinin liderlerini buluşturacak. Serik İlçesi'ne bağlı turizm bölgesi Belek'te gerçekleşecek zirve için aylardır devam eden hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Birçok ülke lideri ve heyetin kalacağı oteller belirlenmesine rağmen, güvenlik gerekçesiyle hangi liderin hangi otelde kalacağı açıklanmıyor.

2/ 15
Villada mı, savaş gemisinde mi kalacak?

Dışişleri Bakanlığı'nın koordine ettiği zirvenin düzenleneceği otelin yanı sıra, ülke liderleri ve heyetlerinin kalacağı 28 otelin bulunduğu alan, yüksek güvenlikli alan olarak ilan edildi. 'Kırmızı bölge' olarak da adlandırılan ve beş yıldızlı 46 otelin bulunduğu Belek'te G-20 liderlerinin zirvesi için belirlenen 28 otelin yanı sıra, G-20 zirvesine paralel olarak B-20 (iş dünyası), Y-20 (gençlik), L-20 (işçi grubu), W-20 (kadınlar), T-20 (düşünce kuruluşları), C-20 (sivil toplum temsilcileri) toplantıları için de 18 otel ayrıldı.

3/ 15
Villada mı, savaş gemisinde mi kalacak?

LİDERLERİN GEÇECEĞİ YOLLARI KADINLAR HAZIRLIYOR

Zirve nedeniyle Antalya Havalimanı ile Belek arasındaki 40 kilometrelik karayolu ile Belek ve Kadriye bölgesi, yüzlerce mobese kamerasıyla donatıldı. Yüz ve plaka tanıma özellikli bu kameraların yanı sıra, bölgede peyzaj çalışmaları da titizlikle yürütülüyor. Havalimanından başlayıp Belek'e kadar olan tüm alanlarda Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilçe belediyelerinin de desteğiyle yeşillendirme çalışmaları devam ediyor. Peyzaj ve ağaç dikimi çalışmalarında ise bölgedeki kadınlar görev alıyor.

4/ 15