Yağmur bu kez Bursayı vurdu

Bursa’da şiddetli yağış nedeniyle okullar tatil edildi.

Yağmur bu kez Bursayı vurdu

BURSA’da şiddetli yağış nedeniyle su basan evde 84 yaşındaki yatalak İsmail Güven boğularak yaşamını yitirdi. Bir çok ev ve işyeri sular altında kalırken, okullar bugün tatil edildi. Kente bir çok semt de geceyi karanlıkta geçirdi. Bursa’da son 24 saat içerisinde metrekareye 115.6 kilogram yağış düştüğü, bu oranın son 60 yılın rekoru olduğu belirtildi.

1/ 22
Yağmur bu kez Bursayı vurdu

Yurdu etkisi altına alan şiddetli yağış Bursa ve ilçelerinde hayatı olumsuz yönde etkiledi. Son 24 saat içersinde metrekareye 115.6 kilogram yağışın düştüğü Bursa’da 300’e yakın fabrika, alış- veriş merkezi, işyeri ve ev sular altında kaldı. Derelerin taşması, cadde ve sokaklardaki rögarların tıkanması sonucu bir çok kişi işine gidemedi.

2/ 22
Yağmur bu kez Bursayı vurdu

Yağışlar nedeniyle Osmangazi İlçesi’ne bağlı Alacahırka Mahallesi’nde zemin kattaki evde oğluyla birlikte yaşayan yatalak İsmail Güven, sabaha karşı evi su basması sonucu boğularak öldü. Olay sırasında yaşlı adamın oğlunun evde bulunmadığı belirtilirken, ceset savcının talimatı üzerine otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

3/ 22
Yağmur bu kez Bursayı vurdu

Bursa Valiliği, aşırı yağış nedeniyle kentte görev yapan tüm kurtarma birimlerinin hazır bekletilmesi için talimat verdi.

4/ 22