Yangın söndürme havuzunda boğuldular

Denizli'nin Tavas İlçesi'ne bağlı Bahçeköy Köyü'nde 3 genç, yangın söndürme havuzuna düşüp boğuldu.

Yangın söndürme havuzunda boğuldular

Tavas'ın Bahçeköy Köyü'nde oturan Yusuf Barak (14), Musa Mucip (18), Fatih Yollu (16), Mehmet Ali Dilenç (17) ve Ömer Dilenç (15), dün öğle saatlerinde birlikte ormanda gezintiye çıktı. Beş arkadaş, köylerinin yaklaşık 2 kilometre uzağındaki etrafı tel örgülerle çevrili yangın söndürme havuzunda ellerini ve yüzlerini yıkayıp serinlemek istedi.

1/ 9
Yangın söndürme havuzunda boğuldular

Tel örgüleri aşıp havuzun kenarında ayağını yıkayan gençlerden Muca Mucip, bir anda dengesini kaybedip suya düştü. Yüzmeyi bilmediği öğrenilen Musa'nın suda çırpındığını gören arkadaşları Yusuf ve Fatih de panik içinde havuza atladı. Kenara çıkabilmek için birbirlerine sarılan 3 genç, kısa süre içinde suda kayboldu.

2/ 9
Yangın söndürme havuzunda boğuldular

Dışarda kalan Mehmet Ali ve Ömer kardeşler ise hemen cep telefonlarıyla jandarmayı ve ailelerini arayıp durumu bildirdi. İki kardeş, aynı zamanda 1 kilometre uzaklıktaki Yorga Köyü'ne yürüyüp başlarından geçeni köylülere anlattı. Kısa süre sonra havuza ulaşan Nikfer Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları aramadan sonuç elde edemeyince vakit kaybetmeden durumu Denizli Sivil Savunma Müdürlüğü'ne bildirip dalgıç istedi.

3/ 9
Yangın söndürme havuzunda boğuldular

Olaydan yaklaşık 3.5 saat sonra bölgeye ulaşabilen dalgıçlar, kıyafetleri halen üzerinde olan 3 gencin cansız bedenlerini yaklaşık 6 metre derinlikteki yangın söndürme havuzunun dibinden çıkardı.

4/ 9