Yaralı gence sedyede dayak

Yaralı gence sedyede dayak

Yaralı gence sedyede dayak

KONYA’nın Karatay İlçesi'nde, gençler arasındaki yan bakma kavgasında, iki kişi yaralandı. Levent K.'yı (23), bıçaklayıp kaçan gençler, götürüleceği hastanenin önünde bekleyip sedyeyle ambulanstan indirilirken bir kez daha saldırdı. Levent K., hastanedeki sivil polisler tarafından kurtarılarak, Acil Servis’e alındı.

1/ 5
Yaralı gence sedyede dayak

Olay, saat 23.30 sıralarında Köprübaşı Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Levent K., kardeşi M.K. (12) ile sohbet ederken, yoldan geçen Harun Uyar (18), Semih Y. (19) ve kardeşi Ö.Y. (16) ‘Ne bakıyorsun’ diyerek tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce, gençler üzerlerindeki bıçakları çıkarıp birbirlerine saldırdı. Olayda, Levent K. sırtından ve karnından, Semih Y. ise karnından yaralandı.

2/ 5
Yaralı gence sedyede dayak

Yaralılardan Levent K., ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne götürüldü. Olayın ardından kaçan ve hastanenin önünde beklemeye başlayan Ö.Y. ve Harun Uyar, sedye ile ambulanstan indirilen Levent K.'ye saldırdı. Yaralı halde yattığı sedyeden karşılık vermeye çalışan Levent K., hastanede görevli sivil ve resmi polisler tarafından kurtarılarak, Acil Servis’e alındı. Polis, Harun Uyar ve Ö.Y.’yi gözaltına aldı. Levent K. ve Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Semih Y.’nin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu açıklandı. 12 yaşındaki M.K.’nin, ağabeyini yaralı halde görünce ağladığı, ağabeyinin ise kardeşine ‘ağlama’ diye kızdığı öğrenildi.

3/ 5
Yaralı gence sedyede dayak

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, zanlıların sorgularının ardından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edileceği açıklandı.

Milliyet

4/ 5