Yardım ederken öldüreceklerdi

Ayağı kırık geyiğe yardım edelim derken hayvanı az daha öldürüyorlardı..

Yardım ederken öldüreceklerdi

Edirne'nin Keşan İlçesi'nde belediye ekiplerinin, sağ ayağı kırık olan geyiği tedavi altına almak için yaptığı kurtarma operasyonu eziyete dönüştü.

1/ 15
Yardım ederken öldüreceklerdi

Keşan Taş ocakları mevkisinde yaralı bir geyik ihbarı alan belediye ekipleri harekete geçti. Belirtilen yerde geyiği gören ekipler, Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yardım istedi. Gelen veteriner ekiplerin de desteği ile yaralı geyiği kurtarmak için operasyon başlatıldı.

2/ 15
Yardım ederken öldüreceklerdi

Kurtarma operasyonu sırasında ise genellikle kurban bayramlarında ortaya çıkan ‘dana yakalama’ görüntüleri yaşandı. Geyik ekiplere yakalanmamak için kırık ayağına rağmen kaçmaya çalışırken, ekipler ise geyiği yakalamak için büyük mücadele verdi. Geyiği bu şekilde yakalayamayacaklarını anlayan ekipler uyuşturucu iğne kullandı. Tüfekle 4 kez uyuşturucu iğne atılan geyik yine sakinleşmeyince, 15 kişilik ekip kovboy gibi ellerinde iplerle geyiği kovalamaya başladı.

3/ 15
Yardım ederken öldüreceklerdi

Yaklaşık 3 saat süren kovalamaca sonrası sazlık bir alanda köşeye sıkıştırılan geyik, üzerine atlayan 10 kişi tarafından etkisiz hale getirilerek ayakları bağlandı. Bu sırada bir kişi geyiğin altında kalarak ezilme tehlikesi geçirdi. Daha sonra ekipler, ayakları bağlı yaralı geyiği metrelerce yerde sürükleyerek, Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne ait kamyonetin kasasına yükleyip ve Edirne’ye gönderdi.

4/ 15