Yarı çıplak eyleme polis engeli

Yarı çıplak eyleme polis engeli

Yarı çıplak eyleme polis engeli

BURSA'da, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu İl Temsilciliği tarafından torba kanun içerisinde memurun güvencesi kaldırıldığı gerekçesiyle yarı çıplak eylem düzenledi. Yürüyerek AK Parti İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Memurlar ise oturma eylemi yaptı.
(DHA)

1/ 11
Yarı çıplak eyleme polis engeli

Fomara Meydanı'nda toplanan elbiselerinin üst bölümlerini çıkaran Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu Üyeleri, AK Parti önünde torba yasa ile güvencelerinin kaldırılacağını ileri sürerek, eylem yaptı. 
 

2/ 11
Yarı çıplak eyleme polis engeli

AK Parti İl Binası önüne yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Durumu protesto eden memurlar, oturma eylemi yaparak basın açıklamasında bulundu. Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, emniyet yetkilileri izin vermediği için açıklamayı burada yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
 

3/ 11
Yarı çıplak eyleme polis engeli


"Memur memur olalı böyle zulüm görmedi. Hükümet yememiş içmemiş, 'nasıl yapsam da zaten köleye çevirdiğim memuru, tümden cariye hükmüne sokarımın' derdine düşmüş. Zaten parti devletine dönmüş ülkede hızını alamayan iktidar, şimdi de memurların görevlerinden alınmalarında yargı kararlarıyla geriye dönme haklarını da gasp etmektedir. Hukuk devletinde hukuk kurallarına, mahkeme kurallarına uymayacağız da neye uyacağız. Hukuksuz kellecilik yapanlara da bir güvence getiriyorsun. Muz cumhuriyeti mi burası?" 
 

4/ 11