YAŞ'a katılan komutanlar bir ilk yaşandı!

5 saat süren kritik Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi.

YAŞ'a katılan komutanlar bir ilk yaşandı!

5 saat süren kritik Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi. Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve komutanlar Çankaya Köşkü'nden ayrıldı. Saat 19.18 itibarıyla Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı YAŞ kararlarının onayı için Beştepe'ye gidiyor.

20.15 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri ileCumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde akşam yemeğinde bir araya geliyor.  

19:18 Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,YAŞ kararlarının onayı için Beştepe'ye gidiyor. 

19.55 - Başbakan Binali Yıldırım Beştepe'ye geldi.

1/ 17
YAŞ'a katılan komutanlar bir ilk yaşandı!

YAŞ 5 SAAT SÜRDÜ

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Toplantı, yaklaşık 5 saat sürdü.

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen YAŞ toplantısı sonrasıCumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçecek. Külliyede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek Yıldırım, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YAŞ üyeleri için vereceği yemeğe katılacak.

POLİSLER BEKLEDİ

Genelkurmay'da yapılan toplantılarda salon dışında iki asker beklerken, Köşk'te yapılan toplantıda asker yerine polis beklediği görüldü.

2/ 17
YAŞ'a katılan komutanlar bir ilk yaşandı!

İLK KEZ ÇANKAYA'DA TOPLANILDI

Yüksek Askeri Şura toplantısı darbe girişiminin ardından ilk defa Genelkurmay Başkanlığı Karargahı yerine Çankaya Köşkü'nde yapıldı. Geçmiş yıllarda karargahtaki "Çakmak Salonu"nda yapılan "çok gizli" nitelikli toplantı, Çankaya Köşkü'ndeki "Çankaya Salonu"nda gerçekleştirildi. 

YÜKSEK ASKERİ ŞURA (YAŞ) TOPLANTISINA KATILAN İSİMLER

3/ 17
YAŞ'a katılan komutanlar bir ilk yaşandı!

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM

4/ 17