Yeni 4x4ler yollara çıkmaya hazırlanıyor

Yeni 4x4'ler yollara çıkmaya hazırlanıyor

Yeni 4x4ler yollara çıkmaya hazırlanıyor

Mercedes GLK
SUV sınıfında ML, G ve GL modelleriyle boy gösteren Mercedes, şimdi de kompakt SUV sınıfına yeni GLK modeli ile giriş yapıyor. GLK'da, Mercedes'in 4Matic olarak adlandırdığı dört tekerlekten çekiş sistemi kullanılacak. Yeni kompakt 4x4'e ilk etapta, Bluetec teknolojisiyle donatılan 2.2 lt. hacimli yeni dizel motor hayat verecek. 170 bg gücü, 7GTronic olarak adlandırılan şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemi ile yere aktaracak olan GLK'nın 2008 sonu itibariyle Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

1/ 7
Yeni 4x4ler yollara çıkmaya hazırlanıyor

Audi Q5
Audi'nin lüks kompakt 4x4 segmentine girişini müjdeleyen Yeni Q5, yıl sonunda ise Türkiye'de satışa sunulacak. 1.65 metrelik yükseklik değerine sahip olmasının yanı sıra 4.63 metre uzunluğa ve 1.88 metre genişliğe sahip Audi Q5'in tek benzinli motor seçeneğini 2.0 litrelik TFSI motoroluşturuyor. Turbo besleme, benzinli doğrudan püskürtme sistemi ve değişken supap kontrolü sağlayan 'Audi supap kaldırma sistemi' gibi üç farklı teknolojiye sahip 4 silindirli bu motor, 211 bg güç üretecek biçimde modifiye edilmiş.

2/ 7
Yeni 4x4ler yollara çıkmaya hazırlanıyor

Ford Kuga
Murat Güler tarafından tasarlanan Kuga'da 1.6 lt. dahil olmak üzere 3'ü benzinli 2'si dizel 5 motor seçeneği bulunuyor. Türkiye'ye ilk etapta sadece 2.0 lt. dizel motor ile ithal edilecek Kuga için ön sipariş alınmaya başlandı. Ağustos itibariyle satışına başlanacak Kuga, Ford'un Paris Auto Show'da sergilediği Iosis X konseptini baz alıyor ve Almanya'da üretiliyor.

3/ 7
Yeni 4x4ler yollara çıkmaya hazırlanıyor

Ford Kuga
Volkswagen Tiguan
VW Tiguan, biri benzinli toplam iki motor seçeneğiyle ithal edilecek. 1.4 150 bg TSI motor seçeneğinde 6 ileri manuel şanzımanın bulunduğu Tiguan'da 4x4 sistemi standart olacak. 2.0 litrelik 140 bg'lik turbo dizel motor seçeneğinde ise tiptronic şanzıman opsiyonel sunulurken, 6 ileri manuel şanzıman ve 4x4 sistemi standart olacak.

4/ 7