Yeni Zelandada şiddetli deprem!

Yeni Zelanda’yı sarsan 6.3 büyüklüğündeki deprem çok sayıda kişinin ölümüne neden oldu.

Yeni Zelandada şiddetli deprem!

Yeni Zelanda’nın en büyük ikinci kenti Christchurch, Salı günü yerel saatle 12.51 sularında yaşanan 6.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Depremde çok sayıda binanın yıkılırken, binlerce insan panik içinde sokaklara hücum etti. Yetkililer, depremin kent merkez üssünün Christchurch’ten beş kilometre uzaklıkta, derinliğinin ise dört kilometre olduğunu belirtti.

1/ 44
Yeni Zelandada şiddetli deprem!

İçinde 200 kişinin bulunduğu bir ofis binası yıkılırken, polis depremin ardından hayatını kaybedenler olduğunu açıkladı. Christchurch Katedrali’nin çan kulesi de yıkıldı.

2/ 44
Yeni Zelandada şiddetli deprem!

Yerel TV3 kanalı, bir misafirhaneden cesetlerin çıkarıldığını haberini geçerken, karavanıyla seyahat eden bir turistin aracının içinde sıkışarak öldüğünü belitti. Dahası, Christchurch Havaalanı’nın kontrol kulesinin hasar görmesi sonucu, tüm ülkedeki uçuşlar kısa bir süreliğine askıya alınmak zorunda kalındı.

3/ 44
Yeni Zelandada şiddetli deprem!

Christchurch valisi Bob Parker, olağanüstü hal ilan ederken, “Yıkılan binaların altında kalan otobüslerde insanlar kurtarılmayı bekliyor. Otoparklar çok büyük hasar gördü, şehir içindeki binalarda mahsur kalmış insanlar var” dedi.

4/ 44