Yılın en başarılı iş insanları

Ekonomist Dergisi, 2013 yılının en başarılı iş insanlarını seçti

Yılın en başarılı iş insanları

Ekonomist Dergisi 1991 yılından bu yana ‘Ekonomide Yılın İş İnsanları’nı seçmeye devam ediyor. Dergi iş dünyasındaki 2200 üst düzey yöneticiye anket göndererek yılın en başarılı iş insanlarını seçiyor. 2013 yılında ise ankete katılanlar, Yılın İş Adamı, Yılın Sivil Toplum Önderi, Yılın Profesyoneli, Yılın Bürokratı, Yılın Kadın Girişimcisi, Yılın Erkek Girişimcisi gibi alanlarda en başarılı olanları belirledi.

İşte Ekonomist Dergisi’ne göre yılın en başarılı iş insanları…

1/ 26
Yılın en başarılı iş insanları

YILIN İŞ İNSANI

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunda 10’uncu yılını tamamlayan Mustafa Koç, 2005’in ardından bu yıl da Yılın İş İnsanı seçildi. Seçimde Koç Holding’in gösterdiği performans kadar Koç’un son derece hareketli geçen 2013’te sosyal gündeme ilişkin verdiği sağduyu mesajları da önemli etken oldu.

2/ 26
Yılın en başarılı iş insanları

Mustafa Koç yönetimindeki Koç Grubu, bu süreçte ciddi bir yeniden yapılanma yaşadı. Grubun son 10 yılda belki de yaptığı en büyük operasyon Tüpraş oldu. Tüpraş’ın yanında Aygaz’ın Opet’i alarak verdiği destek de enerji grubunu Koç Grubu’nun amiral sektörü yaptı.

3/ 26
Yılın en başarılı iş insanları

Grup bünyesine katılan Yapı Kredi Bankası, Koç Grubu’nu Türkiye’nin en büyük dört büyük finans grubundan biri haline getirdi. Dayanıklı tüketim tarafında ise Arçelik, bölgesel güç olmaktan da öte aldığı uluslararası markalarla global oyuncu olma yolunda ilerliyor.

4/ 26