Yılın narkotik operasyonu

6 aylık bir çalışmanın ardından düzenlenen operasyonla 307 kilo 750 gram eroin ele geçirildi.

Yılın narkotik operasyonu

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan 6 aylık bir çalışmanın ardından düzenlenen operasyonla 307 kilo 750 gram eroin ele geçirildi. Operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. 307 kilo 750 gram eroinin bir otobüsün zulasından bir minibüse aktarılırken yapılan operasyon polis kameralarına yansıdı. Ele geçirilen eroinin bu yıl polis tarafından ele geçirilen en yüksek miktar olduğu belirtildi.

1/ 15
Yılın narkotik operasyonu

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay önce yurt içi uyuşturucu nakliyesi yapmaya hazırlanan bir şebekeyi takibe aldı. Yapılan takipte şebekenin, İran üzerinden gelen uyuşturucuların bir yolcu otobüsü ile İstanbul’a getirileceği belirlendi. Van Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ile irtibata giren İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucuların bir seyahat firmasına ait yolcu otobüsüyle İstanbul’a gönderildiğini belirledi. Van’dan itibaren adım adım takip edilen otobüs, Bayrampaşa’da otogarda yolcularını indirdikten sonra, Beylikdüzü’ne hareket etti. Uyuşturucunun alıcılarını tespit etmek için bekleyen polis, içinde eroin bulunan paketlerin, otobüsten bir minibüse aktarıldığı sırada operasyon düzenledi.

2/ 15
Yılın narkotik operasyonu

AN BE AN KAMERALARA YANSIDI
Yapılan baskın an be an polis kameralarına da yansıdı. O görüntülerde otobüsün yanına gelen bir minibüs görülüyor. Ardından otobüsteki içinde uyuşturucu bulunan çantalar, minibüse atılıyor. Bu sırada bir polis memuru anonsla yaşananları arkadaşlarına anlatıyor. Uyuşturucuların aktarılması sırasında polis baskın yapıyor ve otobüs sürücüsü Nezir P. İle minibüsteki Temel A. ve Kemal B. gözaltına alınıyor.

3/ 15
Yılın narkotik operasyonu

4/ 15