Yok böyle bir düğün!

Elektriği kesilen düğün salonuna otomobilden ışık ve müzik

Yok böyle bir düğün!

KIRIKKALE'de jeneratörü bulunmayan bir düğün salonu, elektriklerin kesilmesi sonucu karanlıkta kaldı. Salona alınan otomobil farları açılarak içerisi aydınlatılırken aracın müzik sistemi de açıldı. Böylece gelin-damat ve davetliler düğündeki eğlencelerine devam etti. Düğün salonu sahibi ve işletme müdürü, düğün sahiplerinin tepkisinden çekinip salondan ayrılırken, aranan cep telefonlarına yanıt vermedikleri öne sürüldü.

1/ 11
Yok böyle bir düğün!

Hafta sonu etkili olan fırtına ve yağış, Kırıkkale'de elektriklerin kesilmesine neden oldu. Kentte bulunan bir düğün salonunda dünya evine girecek Sıdıka ve Enes çifti sahneye çıktıları sırada elektrikler kesildi. Düğün salonu sahibi ve işletme müdürü, "Jeneratörü devreye sokmak için uğraşıyoruz" diyerek, davetli ve düğün sahiplerini bir süre oyaladı. Elektriklerin hemen gelmeyeceği anlaşılınca jeneratörü bulunmayan düğün salonunun işletmecisi ve müdürü ortadan kaybolurken, aranan telefonlara da cevap vermediği iddia edildi.

2/ 11
Yok böyle bir düğün!

Düğün sahipleri de bu mutlu günlerinin karanlıkta kalmaması için çeşitli alternatifler aradı. Salondaki davetliler önce telefon ışıkları ile gelin ve damadın kınasını yaktı. Ardından oyun için müzik ve daha güçlü bir ışık sistemi için kapılar sonuna kadar açılarak, düğün salonuna otomobil alınması sağlandı. Otomobil farların ışığında otomobilin müziği açılarak gelin ve damatın misafirlerle birlikte eğlencesi sağlandı. Elektrikler düğün boyunca gelmezken, bu olumsuzluklara rağmen eğlenceye devam edildi. Damat polis memuru Enes Albay ve 112 Acil Servis teknisyeni Gelin Sıdıka Nur Albay, düğün salonu sahiplerine ve işletmecilerine tepki gösterirken, "Böyle bir tesiste jeneratör bulunmaması, insanların mutlu gününü karanlığa mahkum etmeleri ve sorumsuzca davranıp ortadan kaybolmaları ne kadar doğru? Bunun cezasını ilgili kurumlar vermeli" dediler. Düğün salonu sahibi veya işletme müdürünin düğün sahiplerinden özür bile dilemedikleri belirtildi.

3/ 11
Yok böyle bir düğün!

4/ 11