Yolda uçak görenler şaştı kaldı !

Yolda uçak görenler şaştı kaldı !

Bugün  İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kafe restoran yapılmak üzere kara yolundan İstanbul Ticaret Merkezi'ne taşınan hurda uçak, paniğe ve şaşkınlığa yol açtı. İsviçre'de yaşayan Çorumlu Cemil ve Cesur Çıtak kardeşler, üç yıl önce aldıkları hurdaya çıkarılan Airbus A300 tipi yolcu uçağını, kafe restoran yapmak istedi.

1/ 8
Yolda uçak görenler şaştı kaldı !

Bu nedenle havalimanında bulunan uçak, kafenin kurulacağı İstanbul Ticaret Merkezi Otoparkı'nakara yolundan taşınmak istendi. Kanatları sökülen uçak yolda çekici yardımıyla çekilirken, vatandaşlar arasında hareketlilik yaşandı. Uçağın kara yolunda olmasına anlam veremeyen vatandaşlar, taşınmanın gerçekleştiği alana akın etti. Tehlikeli bir durumun olmadığını anlayan vatandaşlar, daha sonra uçağın önünde fotoğraf çektirdi.

2/ 8
Yolda uçak görenler şaştı kaldı !

Uçağın taşınırken yol kenarındaki aydınlatma direkleri sökülürken, yolda da maddi hasar oluştuğu görüldü. Uçağın taşındığı AtatürkHavalimanı Caddesi'nin çift yönlü trafiğe kapatılması üzerine, havalimanına gitmeye çalışan bazı yolcular, araçlardan inerek, yaya olarak yola devam etti.

3/ 8
Yolda uçak görenler şaştı kaldı !

'YAŞANAN SIKINTIDAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ'

İş adamı Cesur Çıtak, daha önce aldıkları uçağı bir kafe restoran yapmak üzere taşıdıklarını belirterek, bu operasyonda İstanbullulara yaşattıkları sıkıntılardan dolayı özür diledi. Fly Air'den uçağı aldıklarını ifade eden Çıtak, uçağın ne kadara alındığını söylemek istemedi. Çıtak kardeşlerin Türkiye'deki ortakları Şeref Aygün de taşıma işleminin taşeron firma tarafından yapıldığını dile getirerek, yaşanan tüm aksiliklerin sorumluluğunun onlara ait olduğunu söyledi.

4/ 8