Yüksekovada gerginlik

Yüksekova'da gerginlik

Yüksekovada gerginlik

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde yapılan 'Hükümet Adım At' mitingi sonrası olay çıktı. Polis kendisine molotof, taş ve havai fişekle saldıran eylemcilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

1/ 11
Yüksekovada gerginlik

Cezaevi kavşağında toplanan aralarında BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora ve BDP'li yöneticilerin de bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi sloganlar atarak burada bir süre bekledi. Polisin geniş güvenlik aldığı eylemde BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan bir konuşma yaparak hükümetin çözüm süreciyle ilgili adım atmasını istedi.

2/ 11
Yüksekovada gerginlik

CHP ve MHP'nin çözüm sürecine engel olmamasını isteyen Canan, Kürtlerin samimi adımlar beklediğini söyledi. Esat Canan konuşmasının ardından kalabalığın sessiz şekilde dağılmasını istedi. Ancak miting alanından ayrılan yaklaşık 80 kişilik bir grup ilçe merkezine doğru Abdullah Öcalan ve PKK lehine slogan atarak yürüyüşe geçti. Bu sırada polise taş ve molotof atan eylemcilere, polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polis müdahalesiyle ara sokaklara kaçan göstericiler eylemlerini burada sürdürdü.

3/ 11
Yüksekovada gerginlik

4/ 11