Yurtta 1 Mayıs coşkusu

Yurtta 1 Mayıs coşkusu

BOLU'da, yaklaşık bin 500 kişi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü coşkuyla kutladı. Maydanı dolduranlar, oyun havaları eşliğinde çiftetelli oynayıp halay çekti.

1/ 61
Yurtta 1 Mayıs coşkusu

Sabah Bolu Valiliği'nin önünde toplanan yaklaşık bin 500 kişi, Türk bayrakları ve flamalarla İzzet Baysal Caddesi'nde yürüyerek Bankalar Meydanı'nda toplandı. 'Yaşasın 1 Mayıs', 'Yaşasın sınıf dayanışması' sloganları atanlar, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu. Sıcak hava nedeniyle zor anlar yaşayanlar, bayrak ve flamaları başlarının üzerine koyarak güneşten korunmaya çalıştı.

2/ 61
Yurtta 1 Mayıs coşkusu

Türk Metal- Sen Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi, emekçilerin uğradığı haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükselttiğini söyledi. Elçi, "Ülkemizdeki güvencesiz çalışma biçimlerine, adaletsizliklere isyan ediyoruz. İşsizliğe, yoksulluğa isyan ediyoruz. Sağlık ve eğitim hizmetlerinin paralı hale getirilmesine, sosyal devletin gün geçtikçe budanmasına isyan ediyoruz" dedi.

3/ 61
Yurtta 1 Mayıs coşkusu

Elçi'nin konuşmasının ardından Ankara havaları ile coşan kalabalık, daha sonra davul, zurna ve klarnet eşliğinde çalınan oyun havalarıyla göbek atıp çiftetelli oynayarak 1 Mayıs'ı coşkuyla kutladı. İşçiler parçalara eşlik ederek doyasıya eğlenirken, bazı gruplar da türküler söyleyerek halay çekti.

4/ 61