Yürüyüşe geçtiler!

Yürüyüşe geçtiler!

ANKARA'DA iş bırakma eylemi yapan KESK ve DİSK üyeleri Kolej Meydanı'nda toplandıktan sonra Kızılay Meydanı'na doğru yürüyeşe geçti.

1/ 36
Yürüyüşe geçtiler!

Sabah saatlerinden itibaren Kolej Meydanı'nda toplanan KESK ve DİSK'e bağlı sendika üyeleri Kızılay Meydanı'na doğru yürüyeşe geçti. Yapılacak olan miting nedeniyle Ziya Gökalp Caddesi, GMK Bulvarı ve Atatürk Bulvarı trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri, Başbakanlık çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

2/ 36
Yürüyüşe geçtiler!

SİVEREK'TE KESK ÜYELERİ EYLEM YAPTI

ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde, bir günlük iş bırakma eylemi yapan KESK üyeleri, yürüyüş yaparak hükümeti protesto etti, Gezi Parkı protestocularına destek verdi.

KESK'e bağlı sendikaların üyeleri, öğle saatlerinde Camikebir Mahallesi'nde bulunan Eğitim Sen binası önünde toplanarak yürüyüşe geçtiler. Kanlıkuyu Meydan'ına kadar yürüyen sendika üyeleri, sık sık Gezi Parkı eylemlerini destekleyen ve hükümeti eleştiren sloganlar attı.

Meydana ulaşan kalabalık adına gazetecilere açıklama yapan KESK sözcüsü Serdar Al, Türkiye'de son bir haftadır yaşananların uzun süredir karanlığın hakim olduğu ülkede eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye hasret bırakılan kesimlerin umutlarını yeniden filizlendirdiğini ifade ederek, "Silmeye, unutturmaya çalışanlara inat, topraklarımızda süren toplumsal mücadeleler tarihine yeni sayfaların eklenişine tanıklık ediyoruz. Taksim Gezi Parkı'na AVM yapılmasını dayatan talana ve ranta karşı başlatılan protestoları zor kullanarak bastırabileceğini zanneden AKP iktidarı tüm dikta rejimlerinin baş belası en sağlam kayaya, halka toslamış bulunuyor. Gezi parkındaki doğa katliamına karşı demokratik haklarını kullanarak tamamen barışçıl eylemler gerçekleştirenlerin canına kast eden boyutlara ulaşan devlet terörü ile karşılaşması yıllardır haksızlık ve hukuksuzlukla kuşatılanlar için bardağı taşıran son damla olmuştur. Baskı ve zulüm düzenine karşı ülkenin dört bir tarafında milyonların sahiplendiği, omuz verdiği Gezi Parkı direnişi bir halk hareketine dönüşmüştür. KESK olarak; tüm baskıların, devlet terörünün üzerine direniş kararlılığıyla yürüyerek ülkesine ve geleceğine sahip çıkan başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızı selamlıyoruz" diye konuştu.

Kalabalık, açıklamanın ardından oturma eylemi yaparak dağıldı

3/ 36
Yürüyüşe geçtiler!

HAKKARİ'DE KESK ÜYELERİNDEN HALAYLI İŞ BIRAKMA EYLEMİ

HAKKARİ'de Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) üyesi bir grup, hem 'Gezi' eylemlerine destek hem de güvenceli istihdam ve ücret güvencesine dikkat çekmek için iş bırakma eylemi yaptı. Grup üyeleri, belediye binası önünde kurulan çadırın önünde davul-zurna eşliğinde halay çekti.

KESK Hakkari Dönem sözcüsü Cemal Balıkesir, Eğitim Sen Hakkari Şube Başkanı Yusuf Demir, bazı STK temsilcilerinin de destek verdiği eylem Bulvar Caddesi üzerinde bulunan belediye binası önünde kurulan çadırın önünde yapıldı. Üzerinde grev önlükleri bulunan yaklaşık 200 KESK üyesi, çalınan davul ve zurna eşliğinde halay çekti. KESK'li üyelerinin eyleminin bugün akşam saatlerinde son bulacağı belirtildi.

4/ 36