Zekai Aksakallı Cerablus'ta

Zekai Aksakallı Cerablus'ta

Son dakika haberleri Cerablus'tan geldi. Sabah saatlerinde sınırın Türkiye tarafına geçen Korgeneral Aksakallı, IŞİD'den alınan kentte öğle saatlerinde ÖSO komutanlarıyla görüştü. Anadolu Ajansı, komutanın ilçe merkezinde muhaliflerle selamlaşma ve kucaklaşma fotoğraflarını az önce geçti.

1/ 16
Zekai Aksakallı Cerablus'ta

Türkiye'nin Suriye'ye sınır ötesi harekatınnın ikinci gününde flaş bir gelişme yaşandı. Sınır ötesi harekatı yöneten Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, IŞİD'den alınan Cerablus'a gitti.

2/ 16
Zekai Aksakallı Cerablus'ta

Sabah saatlerinde sınırı geçen Korgeneral Aksakallı, beraberindeki birliklerle önce Keklice köyüne uğradı ve ardından öğle saatlerinde Cerablus'a ulaştı. Anadolu Ajansı, komutanın ilçe merkezindeki muhalif güçlerle selamlaşam ve kucaklaşma fotoğraflarını geçti.

3/ 16
Zekai Aksakallı Cerablus'ta

CNN Türk canlı yayınında konuşan AA muhabiri Cem Özdel, "Zekai Paşa öğle saatlerinde Cerablus’a geldi. Burada öncelikle muhaliflerle selamlaştı. Onlara tatlı ikram etti. Daha sonra muhalif liderlerle bir toplantı gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı.

Cerablus'ta herhangi bir Türk birliği bulunmuyor. Aksakallı ile ilçeye giden özel kuvvetler askerleri sadece koruma görevini yerine getirdi.

Özel Kuvvetler Komutanı Aksakallı'nın Fırat Kalkanı harekâtını yönettiği dün duyurulmuştu.

4/ 16