Zeytinburnunda üst geçidi yaktılar

Zeytinburnunda üst geçidi yaktılar

Zeytinburnu’nda yaya üst geçidinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa süreli paniğin yaşanmasına neden oldu. Daha önce de aynı geçitte çıkan yangına tinercilerin neden olduğu öne sürüldü.

1/ 11
Zeytinburnunda üst geçidi yaktılar

Sahil Kennedy Caddesi ZEYPORT limanı karşısında bulunan yaya üst geçitte saat 09.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Geçidin Abay Caddesi tarafında kalan ayak kısmında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Geçidin merdiven korkuluklarının iç kısmındaki hasır ve plastik maddelerin tutuşması sonucu yayılan yangını gören vatandaşlar, durumu itfaiye ve polise bildirdi. Olay yerine Zeytinburnu ve Bakırköy İtfaiye Gruplarından ekipler sevk edildi. Kısa süreli paniğin yaşanmasına neden olan yangını itfaiye ekipleri kısa sürede kontrol altına aldı.

2/ 11
Zeytinburnunda üst geçidi yaktılar

Söndürme çalışmaları sonrası yaptıkları incelemede geçidin altında tinerciler tarafından kullanılan yatak ve yastıklar bulundu. Çevredeki vatandaşlar, daha önce de aynı geçidin tinerciler tarafından çıkartılan yangında hasar gördüğü söylediler. İtfaiye yetkilileri, yangına geçidin altında yaşayan tinercilerin neden olabileceğini, asıl çıkış nedeninin yapılacak olan incelemenin ardından belli olacağını belirttiler. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında geçitte maddi hasar meydana gelirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. (Hürriyet)

3/ 11
Zeytinburnunda üst geçidi yaktılar

4/ 11