Annesi terk etti

Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya geldikten sonra annesi tarafından terk edilin yavru babuna klinik çalışanları tarafından bakılmaya başlandı.

Annesi terk etti

Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya geldikten sonra annesi tarafından terk edilin yavru babuna klinik çalışanları tarafından bakılmaya başlandı.

1/ 11
Annesi terk etti

Yüzölçümü ve barındırdığı tür sayısı bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü konumda bulunan Burç Ormanlarındaki hayvanat bahçesindeki nüfus, yeni doğumlarla hızla artıyor.

2/ 11
Annesi terk etti

Ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken maymun evinde dünyaya gelen babuna, annesi tarafından terk edilince hayvanat bahçesindeki çalışanlar tarafından "bebek gibi" bakılmaya başlandı.

3/ 11
Annesi terk etti

Gündüz klinikte gözetim altında tutulan ve şırıngayla beslenen yavru babun, akşam da kliniğin sorumlusu Özsun Yurt Güneş tarafından evine götürülerek besleniyor. Geceleri ortalama 5 kez karnını doyurmak için uyanan babun, Güneş'in kızına ait pelüş ayı ve battaniyeye sarılmadan uyumuyor. Normal şartlarda annesine sarılarak büyüdüğü belirtilen yavru babunun, sürekli sarıldığı pelüş ayı ile adeta anne sıcaklığını gidermeye çalışıyor.

4/ 11